Skip Navigation Links

Kadın Güçlenirse Toplum Güçlenir

Cumhur İttifakı AK Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Fatih Tosyalı, bütün mesaisini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliklerine ayırdı;

Kadın Güçlenirse Toplum Güçlenir

Politika   A+a-

 Cumhur İttifakı AK Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Fatih Tosyalı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın çalışanlarla bir araya geldi. OSB idare binası ve fabrika ziyaretleriyle başlayan seçim çalışmaları güzel görüntülere sahne oldu. Tosyalı, “Güçlü kadın, güçlü Türkiye ve sürdürülebilir kalkınmanın anahtarıdır” dedi.Burada kadın personellerin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Adayı Fatih Tosyalı, günün anlam ve önemi nedeniyle kadın personellere karanfil dağıttı.
Kadınlar Günü nedeniyle eşi Arife Tosyalı ve beraberindeki heyet ile birlikte gün boyu birçok etkinliğe katılan Başkan Adayı Fatih Tosyalı, kadınların ailelerin çekirdeği olduğunu belirterek, "Anne mutlu olduğunda aile mutlu olur. Aile mutlu olduğunda toplum mutlu olur. En zor şartlarda bile kadın, ailesini ayakta tutmakta gereken fedakarlığı, vefayı göstererek ailesini, yuvasını ayakta tutarak her türlü fedakarlığı göstermektedir" dedi.
‘365 GÜN HAFIZAMIZDALAR’Gün içerisinde Şampiyon Filtre, Sarsılmaz Makina, GFT Filtre, Filesan Çuval Sanayi, Teknokent Koleji’nde kadın personel ve öğretmenlerle bir araya gelen Tosyalı, Pamuk Kreş’in düzenlediği bale gösterisi ve sergi açılışına da katıldı. Tosyalı, “Biz sadece bir güne sığdıramayız sizleri. 365 gün hafızamızda olmaya devam edeceksiniz. Kadınlarımızdan almış olduğumuz güçle, inşallah İskenderun değişimi yaşayacak. İskenderun’un muhteşem bir kent olmanın yolunu birlikte açacağız. Kıymetli hanımefendiler, bugün de Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle bir araya geldik. Büyük bir enerji ve büyük bir dinamizmle çalışmaya devam ediyoruz. Bu güzel şehir için üretmenin ne kadar güzel olduğunu birlikte yaşayacağız. Cennet annelerin ayağı altındadır. Toplumun eğitimcileri, ana direği annelerdir, kadınlarımızdır. Tüm annelerin, kadınların her gününü kutluyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.Daha sonra 1 Nolu Belediye Sosyal Tesisleri’nde kültür evlerindeki kursiyerlerle bir araya gelen Başkan Adayı Tosyalı, günün anısına kadın kursiyerlerle hatıra fotoğrafı çektirirken, onlara karanfil dağıttı. Tosyalı, “Kadınların dünyaya şefkati merhameti getirdiği sürece dünya daha da güzelleşecek” dedi.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar