Skip Navigation Links

Kadınlar Siyasetin Öznesidir

AK Parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanlığı tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla “Kadınlar Şehri Konuşuyor” adlı bir panel düzenledi.

Kadınlar Siyasetin Öznesidir

Politika   A+a-

AK Parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanı Sara Gök'un ev sahipliği yaptığı programa Hatay Milletvekilleri Lütfi Kaşıkçı, Sabahat Özgürsoy Çelik, Cumhur İttifaki Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler, MHP Kadın Kolları Hatay İl Başkanı Dilek Demirdöven ve çok sayıda davetli katıldı.
Hatay Kültür Merkezinde düzenlenen panelde bulunan kadınlar, Cumhur Ittifaki Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Güler'e projeleri hakkında sorular sordu. Güler, projelerinin detaylarını anlattı.
Doğumdan ölüme, yaşamımızın her anında varlıklarıyla desteklerini esirgemeyen; eğiten, yetiştiren, bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız verenler fedakâr kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Başkan Gök: “Kadim medeniyetimizin temelinde yer alan kadınlarımız bu topraklara cansuyu vermiş her bir eserde ve sahibinde mutlaka Anadolu Kadınının imzası vardır. Öyle ki bizim kadınımız çalışkanlığı, fedakârlığı, mücadelesi ile yorulmadan, usanmadan nesiller yetiştirmiş, üretime, bilime, ticarete, eğitime hayat vermiştir. Geçmişinden aldığı gücün ışığında kadınlarımız bugün de aynı heyecan ve cesaret ile istikbalimizin güvencesidirler. Kadın her şeyin üstündedir. Hayatın tam merkezindedir. Kutsaldır. Annedir. Öyle ki cennet ayaklarının altındadır. Tüm bunların yanında kadınımız Anadolu’nun en ücra köşelerinde öğretmendir, ülkemizi gururla temsil eden bir diplomattır, Türk bayrağını göklerde dalgalandıran pilottur, yurt dışında araştırmalarıyla ufuk açan bir bilim insanıdır, hastalara şifa ulaştıran doktordur, genç dimağlara ilham veren sanatçıdır.” Dedi.
AK Parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanı Sara Gök , 17 yıl boyunca AK Parti Hükümetleri, ülkemizde kadınlarımızla ilgili birçok alanda kazanımlar sağladığını belirtti.
Gök: “Yasalarda yer alan ancak pratik anlamda hayatın içerisinde yeterince uygulanamayan temel hak ve özgürlükler iktidarımız döneminde hayata geçirilmiştir. Aynı durum kadınlarımız için de geçerlidir. Ülkemizde kadınlarımız ne yazık ki daha önceki dönemlerde özgürlüklerine pranga vuran vahim hadiselere tanıklık etmiştir. Acı ve zulüm ile geçen bu yıllarda başörtülü kızlarımızın eğitim almalarının engellenmesi, okuldan, sosyal alanlardan ve iş hayatından soyutlanması toplumlumuzda ağır yaralar açmıştır. Ancak dünyanın en sabırlı, vefakâr, cefakâr kadını isyan etmemiş, yapılanları sineye çekmiş, sabretmiş ve tepkisini, AK Kadroları destekleyerek demokratik yollardan dile getirmiştir. Ülkemizde kadının toplumsal hayattaki aktif rolü giderek artmaktadır. Kadının değiştirici ve dönüştürücü gücü partimizin de en önemli unsuru olmuştur.” Ifadelerinde bulundu.
Kadınlar siyasetin öznesi olduğunu belirten AK Parti Kadın Kolları Hatay İl Başkanı Sara Gök: “ Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, kadınların her alanda ön planda olmasını öncelemiş ve bu yolda da gereken tüm adımları atmıştır. Adeta kadının ikinci plana atıldığı/ göz ardı edildiği bir toplumdan artık kadının her alanda görev ve yetki aldığı bir topluma geçiş sağlanmıştır. Cumhurbaşkanımızın eşi Hanımefendi Emine Erdoğan’ın gayretleri ile de devletimiz sadece Türkiye’nin kadınlarının değil bütün dünya kadınlarının sesi, nefesi ve yeşeren umudu olmuştur. Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş mücadeleler veren Türk Kadını büyük bir özveri ve hassasiyetle dün olduğu gibi bugün de güçlü ve büyük Türkiye’ mizi 2023, 2053 ve 2071’ lerin hedefine taşıma yolunda toplumsal dayanışmanın mihenk taşı olacaktır.Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimizle kutlar, ülkemiz ve yeryüzündeki tüm kadınlar için daha yaşanabilir bir dünya temenni ederiz.” diyerek sözlerine son verdi.
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar