Skip Navigation Links

Arsuz Samandağ Yoluna Vali İmzası

Hatay Valisi Rahmi Doğan Hatay’ın Samandağ ilçesi Çevlik Mahallesi ve Arsuz ilçesi Kale Mahallesini birbirine bağlayacak olan

Arsuz Samandağ Yoluna Vali İmzası

Gündem   A+a-

sahil yolunun yapım sözleşmesini imzaladı.
07 Mart 2019 Perşembe günü saat 15.00’de Valilik Abdurrahman Melek toplantı salonunda Hatay’da bulunan Gazeteci Cemiyet Başkanlarının da iştiraki ile düzenlenen imza töreninde bir değerlendirme yapan Vali Doğan “Bu sahil yolu sadece Samandağ ile Arsuz ilçelerini birleştiren bir karayolu olmayıp, aynı zamanda turizmi canlandırma anlamında yapılacak çalışmaların esasını oluşturacaktır. Bir an önce bu yolu yapıp bitirmek istiyoruz. Sözleşmenin hemen ardından yer teslimi yapacağız. Bu çalışma için 210 gün süre verdik, inşallah 29 Ekim'e yetiştirirler. Buraya sadece yol yapmıyoruz, 2 metre genişliğinde, 26 kilometre gidiş, 26 kilometre geliş toplamda 52 kilometre bisiklet yolu yapıyoruz. İhale 67 milyon 989 bin TL'ye mal olacak. Bu proje Valiliğimizin en önemli projelerinden biridir. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum “ dedi.
İhale sözleşmesi, Vali Doğan ve firma yetkilileri tarafından imzalandı.
İmza törenin ardından Vali Doğan göreve başladığı 18 Kasım 2018 Pazar gününden buyana kadar Hatay’da yaptığı çalışmalar hakkında gazete Cemiyet Başkanları, ulusal ajans temsilcileri ile bir değerlendirme toplantısı yaptı.
Samimi bir sohbet ortamında geçen toplantıda; Hatay için turizm alanında yürütülen çalışmalar, OSB’ler ve sanayi bölgelerinin geldiği son durum ile ulaşım alanında takibi yapılan yatırımlar hakkında bilgiler paylaştı. Gazetecilerin yönelttiği sorulara açık ve net cevaplar veren Vali Doğan “Şeffaflık ve doğrudan bilgilendirme benim tercih ettiğim idarecilik tarzıdır. Her alanda yaptığımız çalışmaları sizlerle zaman zaman biraraya gelerek paylaşmayı sürdüreceğiz” dedi.
Program günün anısına toplu fotoğraf çekilmesinin ardından sona erdi.
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar