Skip Navigation Links

İskender Yönden Muhtarlarımıza Önem Veriyor

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve eşi hanımefendi Dr. Ayşenur Yönden, İskenderun’daki mahalle muhtarlarını gönül sofrasında ağırlamaya devam e

İskender Yönden Muhtarlarımıza Önem Veriyor

Yerel   A+a-

03 Ocak 2019 Perşembe günü Mikado Restaurant’ta organize edilen akşam yemeğinde muhtarlarımızın 2.grubu ile bir araya gelen İskenderun Kaymakamı İskender Yönden ve eşi, davete icabet eden mahalle muhtarları ve eşlerini tek tek karşıladı.
 
Milletimizin tercihine, teveccühüne ve itimadına mazhar olup, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın yapı taşlarını oluşturan muhtarlarımız ile gönül sofrasında buluşan Yönden ailesi, kişiye özel hazırlanmış kalemleri muhtarlarımıza hediye olarak takdim etti.
 
Duygu ve düşüncelerini belirtmek üzere kısa bir konuşma yapan İskenderun Kaymakamı İskender Yönden şu ifadelere yer verdi; “Muhtarlık müessesesi; kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasinin en eski örneğini temsil eden, devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği olduğu aşikârdır. Muhtarlarımız, bulunduğu mahallede veya köyde devletimizin tüm kurumlarını temsil etmekte ve halkımızla devlet kurumları arasında köprü vazifesi görmektedir. Yönetim anlayışımızda, vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda çalacakları ilk kapının muhtarlıklarımız olduğu bilinci çok önemli bir yer tutmaktadır. Günümüzde kendini yenileyen kurumların başında gelen muhtarlık en ücra yerleşim yerine bile çağdaş kamu yönetimi anlayışını taşıyarak hem sevinçte hem de hüzünde halkının her zaman yanında ve hizmetindedir.
 
Muhtarlarımızın zor şartlar ve kısıtlı imkânlarla yürüttükleri fedakârca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da son dönemde yapılan maddi ve manevi iyileştirmelerin artarak devam etmesi devletimizin kendilerine verdiği önemin bir göstergesidir.
 
Milletimizin tercihine, teveccühüne ve itimadına mazhar olmak rütbelerin en büyüğü olduğu bilinciyle, halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelmiş muhtar kardeşlerimiz, son derece önemli bir unvan taşımakta olup, aynı zamanda bir o kadar da ulvi bir görevi üstlenmektedirler.
 
Bu duygu ve düşüncelerimle, Muhtarlarımıza hizmetlerinden ve gayretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyor, İskenderun’da görev yapan tüm mahalle muhtarlarımıza selam ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
 
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, mahalle muhtarlarıyla sorun ve ihtiyaçlara yönelik yaptığı istişare esnasında asayiş ve uyuşturucu konusuna da dikkat çekerek, kolluk kuvvetlerimiz emniyet ve jandarma ile işbirliği ve koordinasyon sağlanmak suretiyle uyuşturucu konusunun üzerine ehemmiyetle gidileceğini ve bu doğrultuda Kaymakamlığımız başta olmak üzere, mahalle muhtarından, okul müdürüne kadar fikir ve güç birliğiyle mücadele edileceğini vurguladı.
 
İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in eşi hanımefendi Dr.Ayşenur Yönden ise, muhtar eşleriyle samimi bir diyalog oluşturarak, mahallelerimizin ve mahalle sakinlerimizin sorun ve ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yapılabilecek çalışmaları kadın gözüyle değerlendirdi.
 
Hoşsohbet ortamında gerçekleşen güzel bir akşam yemeğinde muhtarlarımız ile bir araya gelerek, gündeme dair sohbet etmesinin yanı sıra İlçemizin sorun ve ihtiyaçlarını da gözden geçiren Kaymakam Yönden, kamu hizmetlerinin işleyişi ve bu işleyişin kilit noktasında bulunan muhtarlarımıza verdiği önemi bir kez daha gözler önüne serdi.
 
Akşam Yemeğine; İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, Suçıkağı Mahallesi Muhtarı Mehmet Kurtar ve eşi, Esentepe Mahallesi Muhtarı Doğan Keleş ve eşi, Yunusemre Mahallesi Muhtarı Ahmet Mücahitoğlu ve eşi, Mustafa Kemal Mahallesi Muhtarı İsa Taş ve torunu, Gürsel Mahallesi Muhtarı Semir Öz, Barbaros Mahallesi Muhtarı Sabahattin Anlamaz ve eşi, Pınarbaşı Mahallesi Muhtarı Fuat Gezgin ve eşi, Pirireis Mahallesi Muhtarı Sabit Dreyfioğlu ve eşi, Çay Mahallesi Muhtarı Erdal Çamlıbel ve eşi, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Cemil Çopur ve eşi katıldı.
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar