Skip Navigation Links

Mevzuat duymak değil, icraat görmek istiyoruz

TBMM'de söz alan CHP Hatay Milletvekili Mehmet Güzelmansur Hatay'ın sorunlarını konuştu.

Mevzuat duymak değil, icraat görmek istiyoruz

Gündem   A+a-

Mecliste yaptığı konuşmada Suriye savaşının Hatay'a etkilerini anlattı. Hatay da tıkanan ekonominin rahatlaması için Yayladağı Sınır Kapısı'nın açılması gerektiğini anlatan Güzelmansur ''Yedi yıldır Suriye'de süren iç savaşın ve iktidarın izlediği yanlış Suriye politikasının en derinden etkilediği il Hatay'dır. Hatay ekonomisi, sosyal yapısı, imajı çok zarar görmüştür. Hatay'da ihracatın ve ekonominin canlanmasını, Hataylıların bir an olsun rahat bir nefes almasını sağlayacak en önemli adım Yayladağı Sınır Kapısı'nın açılmasıdır. Hatay'da vatandaşından, siyasetçilerinden yerel yönetimlerine, sivil toplum örgütlerinden en üst bürokrasi yönetimine kadar tüm Hataylılar bunu istiyor'' dedi.
6 soruluk önergeye 3 cümlelik mevzuat cevabı
Sözlerine Ticaret Bakanına soru önergesi verdim diyerek devam eden CHP’li Güzelmansur ''Sayın Bakan 6 soruluk önergeme 3 cümleden oluşan ve mevzuatı anlatan bir cevap vermiştir. Sayın Bakan Hataylılar mevzuat duymak istemiyor, Hataylılar sınır kapısının açılmasını istiyor. Lütfen bu talebi bir an önce yerine getirin'' dedi.
Yayladağı Sınır Kapısı açılana kadar konuyu Meclis gündeminde tutacağını vurgulayan Güzelmansur gelişmeleri “Yayladağı Sınır Kapısı’nın açılması kentimizin ekonomisine can suyu olacaktır” mesajıyla sosyal medya hesaplarından da paylaştı.
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar