Skip Navigation Links

Okulların ve Velilerin Sorunları Masaya Yatırıldı

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 81 İl Valiliğine gönderdiği genelge ve bu genelge doğrultusunda

Okulların ve Velilerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Eğitim   A+a-

Hatay Valiliğimizce verilen talimat gereğince uygulanmakta olan “Halk ile Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı” İskenderun düzenli olarak gerçekleştirilmekte olup, her ay bir mahallemizden belirlenen okulun ev sahipliğinde gerçekleştirilen buluşma toplantısı vesilesiyle İlçemizde devlet okullarının genel durumu ve eğitim hizmetlerinin işleyişi ile mahallenin sorun ve ihtiyaçları hakkında istişarede bulunulmaktadır.
11 Ekim 2018 Perşembe günü saat: 15.00’da Süleymaniye Mahallesinde bulunan İskenderun Makzume Anadolu Lisesi ev sahipliğinde, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, civardaki okulların idarecileri ve okul aile birliği başkanları ile Süleymaniye Mahallesi Muhtarı Cevat Çakır hazır bulundu.
İskenderun Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu ve Makzume Anadolu Lisesi Müdürü Turgay Çelikezen ile diğer okul idarecileri tarafından okul girişinde karşılanan Kaymakam Soytürk, okul binasında yaptığı incelemenin ardından, okul idarecileri, okul aile birliği yöneticileri ve mahalle muhtarı ile bir araya gelerek istişarede bulundu.
Kaymakam Soytürk, hoşsohbet ortamında bir araya geldiği okul idarecileri, okul aile birliği yöneticileri ve mahalle muhtarına tek tek söz hakkı vermek suretiyle, onları dikkatle dinledi.
Toplantıya ev sahipliği yapan Makzume Anadolu Lisesi Müdürü Turgay Çelikezen tarafından okulun genel durumu ve eğitim hizmeti hakkında bilgi aktarımı yapılmasının akabinde, civarda bulunan anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki devlet okullarının idarecileri tarafından da bilgi paylaşımı yapılarak, çok yönlü bir değerlendirme yapıldı.
Kaymakam Soytürk, okulların sorun ve ihtiyaçları başta olmak üzere, okulun başarı ortalaması, öğretmen-öğrenci-veli arasındaki iletişim durumu, dersliklerin ve araç-gereçlerin durumu, ek kurs hizmetleri ve okul aile birliği faaliyetleri hakkında bilgi aldı.
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Mazi Ocakbasi
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar