Skip Navigation Links

Doğa Öğrencileri ‘Hayvan Dostlarını’ Unutmadı

İskenderun Doğa Koleji anasınıfı ve ilkokul öğrencileri, ‘Bir Kap Mutluluk’ sloganıyla 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nü kutladı.

Doğa Öğrencileri ‘Hayvan Dostlarını’ Unutmadı

Eğitim   A+a-

 Öğrenciler, proje kapsamında okul bünyesinde kurulan ‘Bir Kap Mutluluk’ kumbarasına mama bağışında bulundu.
Düzenledikleri etkinlik kapsamında, öğrencilere hayvan sevgisini aşılamak istediklerini ifade eden İlkokul Müdürü Galip Şener, “Bir Kap Mutluluk projesiyle, doğada yalnız olmadığımıza dikkat çekiyor ve hayvanları koruma adına farkındalık yaratmayı amaçlıyoruz. Doğa Koleji olarak, sadece Doğa Okulları’nda bulunan ‘Ekoloji Dersi’ sayesinde, projemizi daha kapsamlı yürütmenin ve öğrencilere bu bilinci kazandırabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
“Öğrencilerimize hayvan sevgisi aşılıyoruz”
‘Bir Kap Mutluluk’ Projesini dört yıldan bu yana sürdürdüklerini belirten İskenderun Doğa Koleji Ekoloji Öğretmeni Nesibe Bulut Kış ise, “Projeyle, öğrencilerimize hayvan sevgisini ve hayvanları koruma bilincini kazandırmayı hedefliyoruz. ‘Bir Kap Mutluluk’ Projesinin hedef kitlesi, okulumuzda öğrenim gören öğrencilerimiz ve velilerimizdir. Bu proje kapsamında öğrencilerimizle okulumuzun lobisinde bir kap mutluluk Köşesi oluşturuyor ve bu köşede öğrencilerimiz ve velilerimizden gelen mama bağışlarını topluyoruz. Ardından toplanan mamalar, bölgemizde ihtiyaç duyulan hayvan barınaklarına teslim ediliyor. Hayvan Hakları Beyannamesi’nde bulunan 14 maddeye dayanarak ve bu hakların savunucuları olarak, bugün burada 4 yıldır gerçekleştirdiğimiz Bir Kap Mutluluk Projesi’ni gururla gerçekleştiriyoruz” açıklamasında bulundu.
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar