Skip Navigation Links

Miniklere Hayvan Sevgisi Eğitimi

Arsuz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu (FED) tarafından

Miniklere Hayvan Sevgisi Eğitimi

Eğitim   A+a-

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle Hayvan Hakları ve Hayvan Sevgisi ile ilgili okullarda çocuklara eğitim veriliyor.
Arsuz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Şerif Akçalı yaptığı açıklamada, “4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Gününde Hayvan Haklarıyla İlgili Eğitime Arpaçiftlik Mahallesi İsmet Okan İlköğretim Okulu ve Işıklı Gülhane Ataç Ortaokulunda eğitime başladık. Sokak Hayvanlarını Beslemek adına mama ve hayvan haklarıyla ilgili bilgilendirme broşürü dağıttık. Söz konusu eğitim İlçe sınırları içerisinde bulunan tüm okullarda program dâhilinde verilecektir. Bilindiği gibi her yıl 4 Ekim’i Hayvanları Koruma Günü olarak kutlarız. Şehir hayatının en vazgeçilmez unsurlardan biri olan sokak hayvanları da açlık ve susuzluk gibi sorunlarla boğuşmaya çalışırken bir yandan da kovulma, hor görülme, dövülme, eziyet edilme ve hatta cinayete kurban gitmeye devam etmektedir. Gün geçmiyor ki bir İlden cinayet, şiddet, tecavüz haberi gelmesin. İnsanın insana uyguladığı her şiddet olayının adalet önünde bir ceza tanımı var iken hayvanlara karşı işlenen suçların hala ’’kabahat’’ kapsamında ele alınması üzücüdür. Bir Ulusun büyüklüğü ve ahlaki gelişmişliği hayvanlara verilen değerlere göre ölçülmektedir.
Biz Arsuz Belediyesi olarak bu canlılara sevgi ve acıma duygularını uyandırmak, onları korumak ve haklarına saygı duyulmasını sağlamak amacıyla Arsuz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve Anadolu Hayvan Hakları Federasyonu (FED) ile beraber eğitime her zaman devam edeceğiz, ”dedi.
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar