Skip Navigation Links

Temel Atma Töreninde Başkanlar Geçidi Yaşandı

Hassa Ve Kahramanmaraş Kültür Evi Temel Atma Töreninde Başkanlar Geçidi Yaşandı

Temel Atma Töreninde Başkanlar Geçidi YaşandıWeb
TV

Payas   A+a-

 Gerçekleştirilen temel atma törenine dernek ve belediye başkanlarından yoğun ilgi ve katılım gösterildi.
Payas Belediyesi Bekir Altan tarafından gerçekleştirilen Kültür Evleri projelerine Karabük, Safranbolu’dan sonra Hassa ve Kahramanmaraş’ta dahil oldu. Bugün yapılan temel atma törenine Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Payas Kaymakamı Polat Kara, Payas İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Bağ, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, Kahramanmaraş Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, Akdeniz Kahramanmaraşlılar Federasyon Başkanı Cengiz Biber, Adana Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı Yakup Kilitçioğlu, İskenderun Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı Cuma Bal, Dörtyol Kahramanmaraşlılar Dayanışma ve Dernek Başkanı Şenay Görür, Dörtyol Kahramanmaraşlılar Dernek Başkanı Murat Karakoyun ve Osmaniye Andırınlılar Dernek Başkanı Yunus Temiz katılım gösterdi.
 
Kaharmanmaraşlılar Kültür Evi Proje Bilgileri Şöye;
Proje ihalesi 16 Temmuz 2018’de yapılmıştır, Proje parsel alanı 525 m2 olup m2 katlıdır, Proje inşaat alanı 350 m2 alana sahiptir, Konum olarak Fatih mh. Şafak Sk. 351 Ada 1. Parsel de bulunmaktadır, Yapı Bakımından Özellikleri 2 katlı olarak düşünülmüş olup 2 adet çok amaçlı salon, 1 adet kütüphane, 1 adet eğitim odası ve 2 adet yönetici odası bulunmaktadır.
 
Hassalılar Kültür Evi Proje Bilgileri Şöyle;
Proje ihalesi 13 Temmuz 2018’de yapılmıştır, Proje parsel alanı 775 m2 olup inşaat alanı 630 m2’dir, Konum olarak ,Fatih Mh. Şafak Sk. 349 Ada 7. ve 8. parsellerdedir, Yapı bakımından özellikleri 1 adet çok amaçlı salon, 2 adet eğitim odası, 1 adet kütüphane, 3 adet yönetici odası ve 1 adet Kur-an kursu bulunmaktadır.
Yapılan temel atma töreninde belediye kaymakam ve başkanlarının yaptıkları kürsü konuşmalarında;
Kahramanmaraş Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven; Payas’ta görmüş olduğu yatırımların ve projelerin büyükşehir belediye çalışmalarıyla denk olduğunu, Ecdadımızın bize bırakmış olduğu tarihi mirasa sahip çıkmış olduğu alanın değerlendirilmesiyle Türkiye’de bir ilk olduğunu ve böyle güzel yatırımlarla Kahramanmaraşlılara vermiş olduğu destekten ötürü Payas Belediye Başkanı Bekir Altan’a teşekkürlerini sundu.
Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz; konuşmasında “Dünü bu güne bu günü yarına taşıyan projelere imza atan Payas Belediye Başkanına yapmış olduğu STEM projesine dem vuracak başarılarımız ülke sınırlarını aştı. Başarılarımızda övünüyoruz sayın başkanım” diyerek sonlandırdı.
Hassa Belediye Başkanı ise Dernek yöneticilik büyük bir fedakarlık gerektirir. En büyük problemde mekan sorunudur. Burada başkanımız bunun en güzel örneğini gerçekleştirmiş bulunmaktadır. Sadece Hassalılara değil bu kültür evlerinde Tüm Payas’a hizmetler verebilecektir. Sayın Başkanım Sadece Payas’a değil, Tüm Türkiye’yi kucaklayan kültür evleriyle ne kadar geniş bir ufku olduğunu göstermiştir. Ben kendisinin dağın öteki tarafından bu tarafından Büyük Şehir adayı çıkmaz demeleri ne karşılık kendisini kürsüde günü görmüş bulunmaktayım. Ne kadar Antakya kütüğü olsa da Kültür ve medeniyetin başkenti olan Hatay’a yakışır bir şekilde projelerinden dolayı kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum dedi.
Payas Kaymakam’ı DR. Polat Kara ise hiçbir dilde karşılığı olmayan sadece bize has olan 3 kelime var. Gönül, Sıla ve Gurbet. İşte burada bu gönlümüzde yaşadığımız bu sızılara bir nebze su serpen ayrımcılık değil bütünleşmeye vesile olan bu projenin temellerini atıyoruz. Hepimize hayırlı olsun dedi.
Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ise konuşmalarında göreve geldiğinden beri büyük bir titizlikle desteklerin yanında olmayı onların sorunlarına çare olmaya çalıştığını söyledi. Payas; Türkiye’nin ve Hatay’ın her yerinden gelen ailelerin buluştuğu bir ilçe. Kültürel bir birliklerin ayrıştırıcı değil bu tarz yapılacak kültür evleri ile birleştirici bir unsur olduğunu ve Hatay’a değer kattığını belirtti. Bu Kültür evlerinde sadece Hassasılar, Kahramanmaraşlılar değil tüm Payaslılar gerek kurs gerekse seminer gibi toplu etkinliklerle bir araya gelebilecekler. Dünde derneklerimizin yanındaydım bugünde ve yarında olacağım. Şahsıma yaptıkları övgü dolu konuşmalarından dolayı değerli başkanlarıma teşekkürlerimi sunuyorum dedi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Temel Atma Töreninde Başkanlar Geçidi Yaşandı videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar