Skip Navigation Links

Gündemdeki af yasa taslağı bana ait

İskenderunlu Avukat Muammer Çuhadaroğlu, MHP tarafından gündeme getirilen ‘af yasa taslağı’ metninin kendisine ait olduğunu öne sürdü.

Gündemdeki af yasa taslağı bana aitWeb
TV

Gündem   A+a-

 İskenderun Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı düzenleyen A. Çuhadaroğlu, taslak metnini 3 sayfa olarak hazırladığını, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sunulmak üzere 17 Temmuz 2018 de MHP Genel Sekreteri Fırat Erdoğan’a taahütlü gönderdiğini belirterek, şunları söyledi:
‘’Fırat Erdoğan bu gönderimi 19 Temmuz 2018 günü almış. Benim beklentim bununla ilgili beni aramaları ya da taslağın bana ait olduğunu Sayın Genel Başkana söylemeleriydi. Ama hiçbiri olmadı. Sanki taslağı kendileri hazırlamış gibi davrandılar. Bir süre sonra bana ait bu proje ile ortaya çıktılar.
Kişilere karşı işlenen suçları mağdur kişinin dışında kimse affedemez. Biz oy verirken af yetkisi vermedik. Bu tamamen mağdur kişilere bağlıdır.Aksi zaten vicdani olmaz. Böyle bir af onaylanırsa sonuçlar ağır olur. Ancak Devlete karşı işlenen basit suçlar affedebilir.
MHP tarafından benim projemin gündeme getirilmesinden memnunum. Ancak isterim ki benim olduğunu teyid etsinler. Projeme tek ek 5 yıl olayı olmuştur. Zaten ben bu projeyi yıllar önce hazırlamıştım, güncelledim ve gönderdim.
Bugün MHP tarafından bazı suçlara ait hükümlerinin cezalarının her ne kadar 5 yıllık kısmının infazının ertelenmesi şeklinde teklif edilmiş ise de, Sayın Cumhurbaşkanı’nın Almanya dönüşüne mütakiben Af Yasa Tasarısı’nın kişilere karşı işlenen suçlarda af yetkisinin ‘suç mağdurlarının affetmesi’ şeklinde tezahür edeceği öngörülmektedir. ‘’
Bu projenin evladı gibi olduğunu, önümüzdeki günlerde TBMM’ye sunulacağını belirten Av.Çuhadaroğlu, ‘’vatandaşın kararları önemlidir. Affı mutlaka suçun mağdurları yapmalıdır. Aksi yanlış olur’’dedi.
 
 
Gündemdeki af yasa taslağı bana ait videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar