Skip Navigation Links

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri 5-6 Ekim’de

“TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Programı”Kapsamında Desteklenen İskenderun Teknouzay Bilim Şenliği 5-6 Ekim Tarihlerinde 2 Gün Süreyle

TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri 5-6 Ekim’de

Eğitim   A+a-

  İskenderun Teknik Üniversitesi Merkez Kampüsü’nde gerçekleştirilicek.
İskenderun Bilim Ve Sanat Merkezi (Bilsem) Yürütücülüğü, İskenderun Teknik Üniversitesi (İste) İşbirliği İle Hazırlanan, İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü , Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatay Bilim ve Sanat Merkezlerinin Destekleri İle Gerçekleştirilecek Olan Proje Hatay’da Düzenlenen İlk 4007 TÜBİTAK Şenliği Olacak.
Projemiz Her Yaş Grubundan Katılımcının Temel Astronomi Ve Uzay Teknolojisi Konularında Deneyim Kazanmasını Sağlayacak Çok Sayıda Etkinlik Atölye, Sergi, Simülasyon, Uzay Küresi, Yarışma, Müzik Dinlentisi, Bilimsel Söyleşinin Yanı Sıra Gökyüzü Gözlemlerinden Oluşmaktadır. Bu Sayede Katılımcılarda Bilimsel Merak Ve Farkındalığın Artırılması Amaçlanmaktadır. Türkiye’nin Uzay Bilimleri Ve Teknoloji Alanında Söz Sahibi Bir Konuma Gelebilmesini Katkı Sunmayı Hedefleyen İskenderun Teknouzay Bilim Şenliği Projesi,Gerek Yurtiçi Gerekse Yurtdışında Görevli Alan Uzmanlarının Birikimlerini Geniş Halk Kitleleriyle Paylaşmalarına Ortam Sağlamaktadır.Ayrıca Projede Atölye Çalışmalarıyla Destek Verecek Olan Hem Hatay İli’nden Hemde Türkiye’nin Farklı İllerinde Görev Yapan Çok Sayıda Saygın Öğretmen, Üniversite Öğrencisi Ve Gönüllü Yer Almaktadır.
Bilimin Işığında Hep Birlikte Yükselmek İçin İlgi Duyan Herkesi İskenderun Teknik Üniversitesi Merkez Kampüsndeki,İskenderun Teknouzay Bilim Şenliği’ne Katılmaya Davet Ediyoruz.
Katılımcı Başvuruları İçin Linki Tıklayınız :Www.Teknouzaybilimsenligi.Com
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar