Skip Navigation Links

CHP Milletvekili Şahin “Bakan Soylu Kin Ve Nefret Suçu İşliyor”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin, partisinin il başkanlarının asker cenazelerine

CHP Milletvekili Şahin “Bakan Soylu Kin Ve Nefret Suçu İşliyor”

Gündem   A+a-

Haber: Sedat İskenderoğlu/Dörtyol
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin, partisinin il başkanlarının asker cenazelerine alınmaması talimatını veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sert bir dille tepki gösterdi.
Toplumu bölen, çatışmaya tahrik eden açıklamanın kabul edilebilir bir yanı olmadığını söyleyen Şahin, “CHP’liler şehit cenazelerine alınmasın” talimatının Anayasanın 137. Maddesine göre kanunsuz bir emirdir ve TCK Madde 122’ye göre kin ve nefret suçu olduğunu söyledi.
Yeni tamamlanan seçimlerin ardından toplumda gerilimi yok edip, sükûnet ve huzuru tesis etmek gerekirken, yapılan açıklamanın suç teşkil ettiğini belirten Şahin, “Şehitlik kimsenin tekelinde değildir, ideolojisi olmaz. Şehitlik kutsalımızla oynamayın şehitler vatandır, bayraktır!!! Partimiz MYK’nın da açıklamasında yer aldığı gibi, en büyük arzumuz terörün kökünün kazınması ve bir daha şehit cenazelerinin gelmemesidir. Şehit cenazeleri olması durumunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada, şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir” dedi.
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar