Skip Navigation Links

Denizciler DEVAM Diyor…

Seçim startının verilmesinin ardından bölgesinde yoğun bir şekilde çalışmaya başlayan AK Kadrolar, Denizciler Mahallesinde seçmenlerle bir araya geldi

Denizciler DEVAM Diyor…

Politika   A+a-

Adalet ve Kalkınma Partisi İskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili, yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi; “İlçe Başkanlığı görevini devralmamızın hayırlı olsun tebriklerini alırken, seçim hazırlıklarına başladık. Teşkilat olarak biz seçime hazırız. Genel merkezimiz tarafından istediğiniz belirlendi. Geçen dönemde 10 olan Milletvekili aday sayımız bu dönemde 11 oldu. Allahın izniyle bu seçimlerden de alnımızın akıyla çıkarak Reisimize Hatay 5’den büyüktür diyeceğiz.”ifadelerini kullandı.
Başkan Bilgili’nin ardından söz alan vekil adayı Abdülkerim Güven, topluluğu samimi bir topluluk olarak tanımladı. Güven, kalabalığa hitaben şu konuşmayı yaptı:
“Birkaç gün önce mevcut milletvekillerimiz geldi. Bize destek sözü verdi. Şu anda sizlerin arasında aday adayı olan arkadaşlarımız var. Meclis üyesi arkadaşlarımız var. AK Parti bir ailedir. Biz şu an ailemizle birlikteyiz. Kendimizi evimizde hissediyoruz. AK Parti kadro ve inanç hareketi olduğu için sıralamanın seçimin listeye girememenin hiçbir önemi olmadığına inanıyoruz. 2011 yılında 9. sırada idim, o zaman da milletvekili olma şansı var mı dediler. Ben de CHP barajı aşamazsa var dedim. Büyük resme bakıyoruz. Bugüne kadar genel merkezimiz hangi adayı gösterdi ise biz de adayın arkasında olduk. Çalışmalarına omuz verdik ayrılık gayrılık yapmadık.” diyerek sözlerini bitirdi.
Ardından söz alan Abdulkadir Özel, konuşmasında şunları dile getirdi:
Konuşmasının başında vatandaşlara teşekkürlerini sunan Özel,“Bizleri yalnız bırakmayan Denizciler halkına bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.
Konuşmasının devamında Özel şu ifadelere yer verdi, “Biz Kutlu davanın yolcularıyız. Bizim çıkışımız; İskenderun, Arsuz, Belen, Hatay için değil, Türkiye için, tüm mazlum coğrafyalar içindir. Güçlü ve büyük Türkiye olmamız bu anlamda büyük önem arz etmektedir.
Filistin, Gazze, Arakan ve dünyanın birçok yerinde Müslümanlara zulüm yapıldığını görüyoruz. O insanlara zulüm yapıldığında ‘Ah Türkiye?’ neredesin diye seslenmeleri, sizlerin verdiği destekle bizler, mazlumların ümidi olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Allah bu basireti, bu yardımı bizlerden esirgemesin.” dedi.
Milletvekili olmak adına çıktıkları kutlu davada; “AK kadrolar olarak Ak icraatlarda bulunacağız. Allah nasip ederse birlikte istişare ile hareket edip partimizin ve ahalimizin sorunlarını masaya yatırıp beraberce milletimize hizmet etmenin yollarını arayacağız.” diyen Ak Parti Milletvekili adayı Abdulkadir Özel, partisinin ülkeye verdiği hizmetleri bir bir sıraladı.
Özel, “Ak Partimiz halka hizmet hakka hizmettir şiarıyla çıktığı bu yolda sizlerle birlikte, sizlerin desteği ile 24 Haziran’da ülke yönetiminde yeniden söz sahibi olacaktır. Biz, yeryüzündeki mazlum milletlerin de umudu olarak çıktığımız bu yolda, rabbim bizleri sizlere karşı mahcup etmesin” diyerek temennide bulundu.
2002'de bize koalisyonlarla dayatılan o makûs tarihe dur dedik ve Anadolu ihtilal’ini gerçekleştirdik. Anadolu ihtilal’ini gerçekleştirdiğimizde muhaliflerimiz önce liderimizi yasaklı hale getirip, partisinin genel başkanı olduğu halde parlamentoya girmesine engel oldular” diyerek o günden bugüne AK Parti'nin verdiği mücadele sürecini anlattı.
Özel, konuşmasının devamında ise; “15 Temmuz'da bizde bir zafiyet yaşatmak istediler, kısmen de başarılı oldular. Bu komplo Yenikapı ruhu ile bir araya geldiğimizde bozuldu ve bugün Cumhur ittifakında beraber hareket ettiğimiz kadrolar duyarlılığı sayesinde Allah'a hamdolsun atlatıldı. 1 Kasım'da yüzde 49,5 oyla partimizi hamdolsun iktidara getirdi.
Bu arada Fethullahçı terör örgütü ile mücadele de kararlılıkla devam ediyor iken; 15 Temmuz 2016'da bir darbeye kalkıştılar, bu darbenin faillerinin sadece FETÖ olduğunu iddia etmek saflık olur. Hemen yanı başımızda Fırat Kalkanı Harekatı, Zeytin Dalı Operasyonu ile sözde müttefikler marifetiyle tüneller açtılar ve o tüneller sayesinde Türkiye'yi işgale kalkışmaya çalışanlar sadece FETÖ'cüler değildi. DAEŞ'le PKK da sınırda bekliyordu. Jetleri de FETÖ'nün pilotları kullanıyordu.
Bugüne kadar milli iradeye sahip çıkın dediğimiz milletimiz, bizlere büyük bir özveri ile destek olup oy verdiler. Yeri geldi canınızı da ortaya koydunuz. Millet iradesine sadece sandıkta sahip çıkmadı, tankların önünde de sahip çıktı. Meydanlarda da sahip çıktı. F-16'ları kovalarken de sahip çıktı. Tankların altında yatarken de sahip çıktı. Elhamdülillah Allah herkese rahmet eylesin, 251 şehit verdik. Biz 250.000 Şehit vermeye de alışık bir milletiz, yeri geldiğinde ‘Ya Allah!’ deyip 250 kiloluk mermiyi de sırtlar, yeri geldiğinde Galiçya’da Kutül Amere’de Çanakkale'de 250.000 şehidi bu toprakların bekası için gözümüzü kırpmadan veren asil bir milletiz, şerefli bir milletiz. Bekamızın farkındayız ilelebet de beka sorunu yaşayamayacağımıza da eminiz.” dedi.
15 Temmuz darbe kalkışmasıyla yapılamayanların uluslararası finans kuruluşlarıyla yapılmaya çalışıldığına işaret eden Abdulkadir Özer, 24 Haziran’ı işaret ederek, “Şimdi bizi bekleyen bir yol ayrımı var. Bir kefede bugüne kadar üretilmiş olan hizmetler; Allah'a hamdolsun bölünmüş yollar, duble yollar, nitelikli şehir hastaneleri, bölge hastaneleri binlerce arttırılmış derslik sayısı Milli Eğitim Bakanlığımızın hamlesi, sosyal güvenlikte yaşanmış olan reformlar ve en önemlisi, inanç ve özgürlükleri önündeki engellerin kaldırıldığı müreffeh huzur dolu bir Türkiye var. Millet Devleti ile barıştı, milletin örf ve töresine, varlık değerlerine inançlarına uygun ve bu değerlerde mutabık, Allah'a hamdolsun siyasetçilerimiz, mülki idarecilerimiz var. Ve artık hiç kimse milletin taleplerine kör sağır dilsiz kalamıyor bu milletin zaferidir. Bu inançlı Müslüman Türk milletinin zaferidir. Şimdi bu zaferimizi bugüne kadar yapa geldiğimiz restorasyonları bitirdik. Artık şahlanış dönemine geçmek için bunları taçlandırmak ile mükellefiz.” diye konuştu.
Özel, ülkemizin değerlerini ve kazanımlarını korumak için Ak Parti’nin güçlü bir şekilde 15 Temmuz’da sandıktan çıkması için tüm gayretleri ile çalışmaya ve desteklemeye davet ederek, mevcut kazanımlarımızı korumak için güçlü bir Türkiye'nin liderliğinde, Önümüzdeki 10 yıllarda 2023- 2053 -2071 hedeflerimize ulaşmak için Milletimizin varlığını ve bekasını korumak için çalışacağız” dedi.
16 yılda kırgınlıkların, dargınlıkların yaşanabileceğine dikkat çeken Ak Parti Milletvekili adayı Abdulkadir Özel, gönül kırgınlıklarının alınması gerektiğine dikkat çekerek, verilen her oy kendi geleceğine verilen bir oydur. Çocuklarının istikbaline oy veriyorsunuz diyerek katılımcılara teşekkürlerini sundu.
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar