Skip Navigation Links

Gelişim Melekleri Ata'ya Çelenk Sundu

İskenderun Gelişim Hastanesi, ‘12-18 Mayıs Hemşireler Haftası’ münasebetiyle, İskenderun Atatürk Anıt Alanı’nda çelenk sunma töreni düzenledi.

Gelişim Melekleri Ata'ya Çelenk Sundu

Sağlık   A+a-

 Genel Koordinatör Prof. Dr. Bülent Tekinsoy, Başhemşire Hatice Uygun ve hemşirelerin hazır bulunduğu törende, bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve akabinde İstiklal Marşı okundu.

“Ülkenin aydınlık yüzü hemşirelerdir”

Genel Koordinatör Prof. Dr. Bülent Tekinsoy, tüm hemşirelerin gününü kutlayarak gerçekleştirdiği konuşmasında, “Hemşirelik, güç şartlarda dahi; sabır, özveri ve hoşgörüyle gerçekleştirilen zor bir meslektir. Aydın Türk Kadınının temsilcisi de, bu ülkenin sağlığını da temsil eden sizlersiniz. Sizlerle çalışmaktan gurur duyuyorum. Mesleğinizde başarılar ve nice yıllar diliyorum” dedi.

“Sağlık bir insan hakkıdır”

Hemşirelik mesleğinin, bir sağlık disiplini olduğunu konuşmasında ifade eden Eğitim Hemşiresi Emine Bakır ise, “Hemşirelik, insanın sadece fizyolojik değil; psikolojik ve sosyal yönlerden de bakım gereksinimini karşılamaktadır. Bunu yaparken, hemşireliğin dört temel kavramı olan; insan, sağlık-hastalık, çevre, hemşirelik mesleğiyle ilgili süreçlerde, problemi tanılar, girişimlerini planlar, uygular ve değerlendirir. İhtiyaç duyulan insan gücünü karşılamaya katkı sağlamak için hemşirelik, Türkiye Cumhuriyeti değerleri ve İskenderun Gelişim Hastanesi misyonu ve vizyonu doğrultusunda; yaşam boyu öğrenme ilkesine inanan yenilikçi, girişimci ve sorumluluk sahibi, mesleki olarak üst düzey bilgi, beceri ve donanıma sahip, etik ilkelere bağlı, insan onuruna saygılı, multidisipliner ekip çalışması yapabilen, kanıta dayalı bilgi üreten ve ürettiği bilgiyi uygulamaya geçirerek alanında fark yaratmaktır. Meslek hayatımızda hepimiz için mutlu bir meslek hayatı sürmeyi temenni ediyorum” açıklamasında bulundu.
Yapılan konuşmaların ardından törene katılan sağlık çalışanları, Atatürk Anıt Alanı’nda hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar