Skip Navigation Links

Güçlü Türkiye’nin Mimarlarından Olmak İçin Yola Çıktı..

İşadamı Nihat Gümüş, Güçlü Ekonomi ve Güçlü Türkiye için CHP’den aday adayı oldu…

Güçlü Türkiye’nin Mimarlarından Olmak İçin Yola Çıktı..

Gündem   A+a-

 İşadamı Nihat Gümüş, Güçlü Ekonomi ve Güçlü Türkiye için CHP’den aday adayı oldu…
 
Güçlü Türkiye’nin Mimarlarından Olmak İçin Yola Çıktı..
 
Başarılı işadamı Nihat Gümüş, ticaretteki başarı ve tecrübesini siyasette taçlandırmak, güçlü bir Türkiye’nin önemli aktörlerinden birisi olmak için CHP’den Hatay Milletvekilliğine aday adayı oldu.
Tekstil. Turizm ve otomotiv sektörlerinde başarılı yatırımlar yapan Nihat Gümüş, işdünyasında edindiği bilgi, birikim ve tecrübeyi Hatay’ın geleceğine katkı vermek için kullanmak istiyor.
Yatırımları ve istihdama katkılarıyla adından çok söz ettiren ve asla bölgesini ihmal etmeyen adımlarıyla eğitimden sağlığa yaptığı hayır işleriyle de insanına vefa borcunu ödeyen Nihat Gümüş, oluşturduğu markalarıyla bir gurur abidesi olmayı başaran önemli bir değer olarak karşımıza çıkıyor.
Türkiye’nin en önemli sorununun ekonomide yaşanan dalgalanmalar ve krizler olduğu kabul edilirse, CHP’den Hatay milletvekili aday adayı olan Nihat Gümüş’ün bilgi, birikim ve tecrübelerinin CHP’nin ekonomi kurmaylarına katkı vermesi adına da önem taşıyor.
Faal olduğu sektörlerde aldığı ödüllerle de başarısını taçlandıran CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Nihat Gümüş, gelecek nesillere güçlü bir Türkiye bırakmak için yola çıkan önemli işadamları arasında bulunuyor.
Nihat Gümüş Kimdir?
Nihat Gümüş, 1958 yılında Hatay’ın Arsuz ilçesinde doğdu. 1992 yılında Hazır Giyim üretimine kendi kurduğu markasıyla devam etti.
Oluşturduğu markasıyla birçok ITKIB İhracat Birincilikleri ve Bronz Madalya kazanan Nihat Gümüş, tekstil sektöründeki başarısını 1997 yılında İstanbul’da bulunan History Hotel’ i faaliyete alarak Turizm sektöründe de gösterdi.
Tekstil ve Turizm sektöründe kendini ispat ettikten sonra şu anda lokomotif şirket olan Volkswagen Gümüş Antakya bayiliğini 1998 yılında işletmeye açtı.
Yine aynı yıl içerisinde Osmanbey Tekstilci İş Adamları Derneği Kurucular Kurulu Üyesi ve Üç Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.
Ülke ekonomisine katkının ve istihdamın devamlılığına inancını 2006 yılında kurduğu Volkswagen İskenderun Bayiliği ile tekrar gösterdi. Otomotiv sektöründe gösterdiği başarı 2013 yılında Volkswagen AG tarafından verilen ‘Golden Pin’ ödülüyle taçlandı.
2014 yılında FIDDA Tekstil markasının kuruculuğunu üstlendi ve birçok ülkeye aynı marka adı altında ihracata devam etti. Turizm yatırımlarına 2016 yılında İstanbul da faaliyete açtığı Redmont Hotel ile devam etti, bu yıl içerisinde FIDDA markasıyla İzmir basta olmak üzere Avrupa ve Amerika da birçok ihtisas fuarlarına katıldı.
2017 yılında FIDDA Amerika ofisini faaliyete geçirdi. İstanbul Ticaret Odası, Antakya Ticaret Odası, İskenderun Ticaret Odasına kaydı bulunmakta olup, Volkswagen Gümüş Otomotiv Motorlu Araçlar Şirketi olarak birçok defa Hatay Vergi Rekortmenleri Listesinde yer almıştır.
Son olarak ülke ekonomisine yeni kazandıracağı Skoda ve Audi Hatay bayiliği projesini yürütmektedir.
Nihat Gümüş halen faaliyette olan şirketleri; Volkswagen Gümüş Otomotiv Motorlu Araçlar Şirketinin 20 yıldır Yönetim Kurulu Başkanlığını, Nihat Gümüş Tekstil Kurucu Ortaklığını ve 20 yıldır Gümüş Turizm Yatırımları Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. İş hayatındaki başarılarının gelecek nesillere örnek olması ve gelecek nesillerin eşit şartlarda hayata hazırlanması amacıyla Gözcüler Lisesi Bina Tadilatını, Tefrişini ve Donanımı ayrıca Belen Kaymakamlığına İlkokul yapılması koşuluyla okul arazisi hibe etmiştir. İhtiyaç sahibi birçok Hataylı Yüksekokul Öğrencisine de burs vermektedir.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar