Skip Navigation Links

Çanakkale Ruhunu Yaşatmak Boynumuzun Borcudur!..

Denizciler Gübretaş Ortaokulu öğrencileri, Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde gösterileri ile yine gönülleri feth ettiler

Çanakkale Ruhunu Yaşatmak Boynumuzun Borcudur!..

Eğitim   A+a-

 Denizciler Gübretaş Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan  18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma programı adete o günleri izleyicilere yeniden yaşattı.
 
Yoğun katılımla gerçekleştirilen Çanakkale Şehitleri Anma etkinliğine Ak Parti İskenderun İlçe Başkanı Bestami Bilgili, Hatay İHH Başkanı Ahmet Yetim, Denizciler Karma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hüseyin Sönmez, İlçe Millî Eğitim müdür yardımcıları, Denizciler Mahalle Muhtarı Ali Rıza Kekeç, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.
Yoğun katılımın olduğu programda,  Şehit yakınları da unutulmadı. Şehit yakınlarına protokol tarafından plaket takdim edilip bayrak hediye edilmesi anında duygu ve hüzün dolu anlar yaşandı. Gübretaş Ortaokulu müdürü Adem Kesik programın açılışında yaptığı konuşmasında; ‘‘Çanakkale Ruhunu anlatmak ve yaşatmak Gübretaş Ortaokulu olarak boynumuzun borcudur. Ne mutlu ki bize Çanakkale Ruhunu bir kez daha Zeytin Dalı Operasyonu ile aziz milletimize yaşatan belki de bir mezar taşı bile olmayan nice isimsiz kahramanlarımız var, selam olsun, vatan sağ olsun  dedi.’’
Gübretaş Ortakoulu Öğrencilerinin Çanakkale Savaşı yıllarını anlatan tiyatro, oratoryo, şiir ve çeşitli gösterilerle davetlilere duygu ve hüzün dolu anlar yaşattılar.
Etkinliğe katılan öğrenci velileri ise, programda emeği geçen başta Okul Müdürü Adem Kesik’e,  öğretmenlere ve öğrencilere böylesine güzel bir program hazırladıkları için teşekkür ettiler.
 
 
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar