Skip Navigation Links

İmam Hatipli Öğrencilerden Şehitlerimize Unutulmaz Vefa

Kırıkhan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Afrin!de can veren 46 Şehidimiz için zeytin ağacı dikip şehitlerimizin künyelerini astılar.

İmam Hatipli Öğrencilerden Şehitlerimize Unutulmaz Vefa

Kırıkhan   A+a-

 Kırıkhan Kız Anadolu İmam – Hatip lisesi İdarecileri, öğretmenleri ve öğrencilerinden Afrin Zeytin Dalı operasyonu kapsamında kahramanca mücadele eden Mehmetçiklerimize tarih boyunca unutulmayacak bir vefa örneği sergiledi.
Bu bağlamda Okulun Bahçesine 100 adet Zeytin Ağacı ektiler.
46 ŞEHİDİMİZİN KÜNYESİ YAPTIRILIP 46 ZEYTİN AĞACINA ASILDI
Şehitlerimizin Aziz hatıralarının tarih boyunca unutulmaması için, Dikilen 100 adet Zeytin Dalının 46 tanesine, Afrin Zeytin Dalı Operasyonlarında Vatanımız uğruna can veren 46 Şehidimizin isimlerinin Künyelerini yaptırıp 46 Zeytin ağacına bu künyeleri astılar.
Ayrıca, idareci, öğretmen ve öğrencilerin düzenlediği  kareografi eşliğinde yapılan dualar ile Mehmetçiğimize tam destek geldi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz; “ Anadolu Kız İmam – Hatip lisesi öğrencilerimizin yapmış olduğu, 100 adet Zeytin ağacını okul bahçelerine dikmeleri ve 46 Şehidimizin adının yer aldığı Künyelerini yaptırıp 46 Zeytin Ağacına asmaları şahsımı ziyadesiyle duygulandırmıştır. İşte bizleri bu imanla, bu imanlı gençlikle dünya da hiçbir güç yıkamaz, yok edemez. Allah bu anlamlı etkinliği tertipleyen, emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.
 
 
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar