Skip Navigation Links

TOKİ’de İmkanlar İyileştirildi !

Koşulsuz Şartsız Herkes Konut Alabilecek…

TOKİ’de İmkanlar  İyileştirildi !Web
TV

Gündem   A+a-

 İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, TOKİ’deki son durum ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. TOKİ’der herkesin koşulsuz ve şartsız konut sahibi olabileceğini belirten Seyfi  Dingil, şartların iyileştirildiğini ve konut aldıktan 15 gün içinde cayma imkanı ile 1 yıl sonra bir başkasına devir imkanı sunulduğunu söyledi. 
TOKİ’den konut alanların taksitlerini anahtar tesliminden itibaren ödemeye başlayacaklarını belirten Başkan Dingil, ilk konut sahiplerinin ödedikleri taksitlerinin dondurulduğunu, ödedikleri miktarın da ana paradan mahsup edileceği için de hiçbir hak kaybı olmayacağına dikkat çekti. 
Düğünyurdu Mahallesinde Başbakanlık Toplu Konut İdaresinin tarafından yapılmakta olan TOKİ konutlarının inşaatının hızla devam ettiğini belirten İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”Düğünyurdu Mahallesi 1.053 konut projesi kapsamında A tipi 2+1 nitelikli 895 adet, Y tipi 3+1 nitelikli 158 adet konut bulunmaktadır. Kuralı ve açık satışta, A tipi 2+1 nitelikli 399 adet, Y tipi 54 adet konut satılmıştır. Stokta bulunan A tipi 2+1 nitelikli 487 adet ve Y tipi 3+1 nitelikli 97 adet konut 12.3.2018 – 29.06.2018 tarihleri arasında açık satışa sunulmuştur ”dedi.
İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil,”Bu çerçevede A tipi 2+1 nitelikli konutlarda alt gelir şartları kaldırılmıştır. A tipi 2+1 nitelikli 487 adet konut, ön şartsız ve kurasız başvuru önceliğine göre 10.000 TL peşinat ve 180 ay vade seçeneği ile açık satışa sunulmuştur. Konut taksitleri konut teslimini takip eden ay başlatılacaktır. Y tipi 3+1 nitelikli 97 adet konut ön şartsız ve kurasız başvuru önceliğine göre %10 peşinat 96 ay vade ,%15 peşinat 108 ay vade ve %25 peşinat 120 ay vade seçenekleri ile açık satışa sunulacaktır. Konut taksitleri konut teslimini takip eden ay başlatılacaktır ”şeklinde konuştu.
Başkan Seyfi Dingil, “ayrıntılı bilgiler Halk Bankası şubelerinden öğrenilebileceği gibi belediyemizin veya TOKİ’ nin web sayfasından takip edilebilir” şeklinde konuştu.
 
 
 
TOKİ’de İmkanlar  İyileştirildi ! videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar