Skip Navigation Links

Yükseliş’te Masal Gibi Gece

Özel İskednerun Yükseliş Ortaokul öğrencilerinin, Özlem CERRAHOĞLU önderliğinde hazırlamış oldukları “Masal Gecesi” büyük beğeni topladı.

Yükseliş’te Masal Gibi GeceWeb
TV

Eğitim   A+a-

 Özel İskednerun Yükseliş Ortaokul öğrencilerinin, Sosyal Bilgiler öğretmeni Özlem CERRAHOĞLU önderliğinde hazırlamış oldukları “Masal Gecesi” büyük beğeni topladı.
Okulun bahçesinde variller içerisinde yakılan ateşin etrafında toplanan veli ve öğrenciler, masal tadında bir gecede  hem Kibritçi Kız masalını izlediler, hem de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Cumhuriyet Kadınları’nın başarılarını konu alan gösteriyi keyifle izleyerek gururlandılar. 
Etkinliği, Yükseliş Okulları Kurucusu Nuri Üysen ve Genel Müdür Aykut Davut Öktem de izleyerek veli ve öğrencilerle keyifli bir gece yaşadılar. 
Kibritçi Kız masalının anlatımıyla başlayan etkinlik, günün anlam ve önemini destekleyen Türk tarihine damga vurmuş “Başarılı Türk Kadınları” canlandırmasıyla devam ederken yanan ateş etrafında minderlere oturan öğrenciler keyifli dakikalar yaşadılar. 
“Kadına Şiddete Hayır” diyen Özel İskenderun Yükeliş Ortaokulu öğrencileri skeçle bu duruma bir kez daha tepki gösterdiler. “Kadın Hayatın İçinde Güzeldir” orotoryosu izleyicilerden kuvvetli alkış aldı. 
Müzik Öğretmeni Yeliz ÖZONUR eşliğinde sırasıyla “BanaBir Masal Anlat Baba”, “Kızılcıklar Oldu Mu?” korusu öğrencilerle birlikte söylendi. Türkçe Öğretmeni Ramazan ÜNAL, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Kübra ERDEM yine Müzik Öğretmenimizle birlikte “Kış Masalı” şarkısını seslendirdiler. 
Tüm bayan öğretmenlerin Ses Sanatçısı Bahar TÜRKKAN ile birlikte söylediği “Zeytinyağlı Yiyemem Aman” türküsünden sonra Genel Müdür Aykut Davut ÖKTEM’in teşekkür konuşmasıyla etkinlik sona erdi. 
Yükseliş Koleji Genel Müdürü Aykut Davut Öktem, yeni kampüsün Haziran ayı itibariyle eğitim-öğretime hazır olacağını müjdelerken, ekranda yayınlanan kampüsün üç boyutlu görselleri üzerinden verilecek hizmetleri anlattı.
Muhteşem bir kampüs hazırladıklarını belirten Aykut Davut Öktem, yeni okulda en son teknoloji ürünlerle donatılacağını söyledi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Yükseliş’te Masal Gibi Gece videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar