Skip Navigation Links

Arsuz’da Kısa Sürede Çok İş Başarılmış…”

CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır: “Arsuz’da Kısa Sürede Çok İş Başarılmış…” dedi.

Arsuz’da Kısa Sürede Çok İş Başarılmış…” Web
TV

Arsuz   A+a-

 Arsuz Belediyesi tarafından düzenlenen  ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır’ın katılımıyla gerçekleşen ‘Değerlendirme Programı’nda Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha,” Kısa zamanda kısıtlı imkanlarla çok iş başardık. Makyaj yapmadık altyapıya önem verdik” dedi.
CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, kısa sürede kısıtlı imkanlarla yapılan hizmetlerin Arsuz’u güzel bir geleceğe taşıdığını görmekten gurur duyduğunu belirterek, altyapı ve sosyal belediyeciliğe önem verildiğini görmekten mutlu olduğunu söyledi.
Arsuz nikah salonunda yapılan sunumda, 3 yıllık süreçte hayata geçirilen hizmetler perdeye yansıtıldı. Önemli hizmetlerin yansıdığı perdeden, Arsuz’un geleceğine şekil veren hizmetlerin mimarı Belediye Başkanı Nazım Culha ve ekibinin gururu yüzlere yansıdı. 
 ‘Değerlendirme Programı’na CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur, CHP Hatay Milletvekilleri, Mevlüt Dudu, Birol Ertem, Serkan Topal, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha ve eşi Selda Culha, CHP  Hatay Milletvekili Adayı Dr. Riyat Kırmızıoğlu ile CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Uzman Dr. Ender Çolakoğlu, CHP İlçe Teşkilat Başkanları, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Başkanları, belediye meclis üyeleri, STK Temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda Arsuzlu vatandaş katıldı.   
Hizmetlerin anlattığı video sunumunun ardından konuşan Başkan Nazım Culha, bir çok projenin yapım sürecinin bittiğini ve proje kapsamındaki tesislerin faaliyet girdiğini söyledi. Faaliyet giren tesislerin resmi açılış törenlerinin henüz gerçekleşmediğini hatırlatan Başkan Nazım Culha, tesis açılışlarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun teşrifiyle gerçekleşeceğini söyledi.
Arsuz’un modern, çağdaş kent olma yolunda hızlı ve emin adımlarla ilerlediğini vurgulayan Başkan Nazım Culha, bu doğrultuda önem sırasına göre gerekli bütün atılımları ve çalışmaları yaptıklarını kaydetti.  Başkan Nazım Culha yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Biz kentimizin sorunlarını çok iyi biliyoruz. Tabii bu sorunların bir bütün bitirme lüksümüzün olmadığını da biliyoruz. Zira bu hem zaman hem de ekonomik imkân meselesidir. Fakat gücümüzü en doğru şekilde kullanarak en iyi şekilde çalışıyoruz. 
Bir kentin gelişmesi sadece ilçe belediyenin hizmetleriyle bitmiyor. Gerek ilçe belediye, gerek Büyükşehir Belediyesi gerekse devlet yatırımlarıyla gelişmek için gerekli hizmetler ancak çözümlenebiliyor. Biz bu bağlamda kendi yetkimiz dışındaki sorunlarla bakanlıkların kapılarına aşındırarak bu kente gerekli olan hizmetleri de kazandırmaya çalıştık. 
İlçemizin yaz nüfusu ile kış nüfusu arasında 4-5 katı bulan bir fark oluşuyor. Buraya gelen misafirlerimizin sayısı arttıkça hizmetin ölçüsü de bu doğrultuda artıyor. Maalesef uzun süredir bu bölgenin ihmalinden kaynaklı halihazırdaki nüfus daha şuan ki altyapıdan yararlanamıyorken yaz aylarındaki yoğun nüfusa hizmetimiz haliyle aksıyor. Fakat biz yine de elektrik, doğal gaz, dere ıslahı çalışmaları gibi devlet yatırımlarının kapılarını ilçemize aralamış bulunmaktayız.
Belediyeciliğin alt yapı ve kaldırımdan ibaret olmadığını çok iyi biliyoruz. Dolayısıyla biz kentimizi sosyal belediyecilik kapsamında en iyi şekilde temsil etmek, halkımıza dokunmak ve halkımızla bir arada olmak için gerekli her türlü projeleri üretiyor ve hayata geçiriyoruz.  Bu bağlamda ilçemizde doğa ve su sporları festivalleri, plaj futbolu, drone, satranç, briç şampiyonaları; Cumhuriyet, Zafer ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramlarında Konserler, yürüyüşler gibi etkinleri düzenliyor ve düzenlenmesinde ciddi katkılarda bulunuyoruz. Sadece milli bayramlarda değil bölgenin örfi ve etnik bayramlarını da en iyi şekilde organize ediyor ve halkımızla beraber bu bayramları kutluyoruz.
Sosyal belediyecilik anlayışıyla, sosyal ve demokrat ilkelerini ön plana çıkararak vatandaşlarımızla ortak akılla hareket ediyoruz. Başta muhtarlarımız olmak üzere Kent Konseyi üyelerimizle, STK’larımızla, meslek odalarımızla sürekli istişare halinde çalışıyor ve bu kentin sorunlarına ortak çözüm arayışında bulunuyoruz. Sorunları yerinde tespit etmek adına mahalle toplantıları düzenliyor ve vatandaşlarımızın sorunlarına çare oluyoruz. Kısıtlı imkanlara karşın üretken ve çalışkan bir profilde ilerliyoruz.”
Başkan Nazım Culha’nın yaptığı konuşmanın ardından sırasıyla CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, CHP Hatay İl Başkanı Mehmet Güzelmansur söz alarak Arsuz Belediyesinin sunumunu değerlendirdi. 
Teşkilat Başkanlarının ardından konuşma yapan CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, yeni ilçe olan Arsuz’un kurucu belediyesinin Başkan Nazım Culha önderliğinde yaptığı hizmetleri gururla izlediğini belirterek, CHP’nin sosyal demokrat belediyecilik anlayışının bütün yönleriyle hizmetlere yansıdığını görmekten gurur duyduğunu söyledi.
Sındır konuşmasında, Başkan Culha ve ekibini hizmetlerinden dolayı kutladı.
 
 
 
 
 
 
 
 
Arsuz’da Kısa Sürede Çok İş Başarılmış…”  videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar