Skip Navigation Links

Geleceğin Yıldız Şehri Payas

Bu tanıtım filmini izlerken; ‘’Bir insanın bir şehirden başka ne beklentileri olabilirki?’’ diye düşüneceğinizden eminiz.

Geleceğin Yıldız Şehri PayasWeb
TV

Payas   A+a-

 Denizi, dağları, ormanları, yaylaları, akarsuyu, gölü, damlataş mağarası gibi her şehre nasip olmayan daha birçok coğrafik güzelliklere sahiptir Payas.
Anadolu’nun en büyük külliyesi olan Sokollu Mehmet Paşa Külliyesi, şehrin stratejik önemi nedeniyle Mimar Sinan tarafından bu şehrimize inşa edilmiştir. Günümüze kazandırılan külliye tüm ihtişamıyla ziyaretçileri beklemektedir. İpek yolu üstünde olması nedeniyle gerek Surre Alaylarını gerekse ticaret kervanlarını güvenceye alan Payas Kalesi gibi denizyolunu ve limanı denetleyen ve güvenceye alan Cin Kule’de bu şehrimize inşa edilmiştir. 1574 yılında inşa edilip hiçbir zaman ibadete kapatılmayan II. Selim Camii ve avlusundaki 1357 yaşındaki ‘zeytinlerin atası’ olarak bilinen zeytin ağacı da bu şehrimizdedir.
Payas; ‘’Güneşin gülerek doğduğu şehir’’ olarak anılır. Güneşin gülümsemesi; Payas Halkı’nın gönlünü temsil eden simgesel bir ifadedir aslında. Payas’lı olmanın gurur ve mutluluğunu anlatan…
Geleceğin Yıldız Şehri Payas videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
bayram ilan-sag
dizelciler bayram ilan
bayram-reklam-sag
mahmut sirin
 
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar