Skip Navigation Links

Payas'ta Su Sıkıntısı Protesto Edildi

Ellerinde pankartlar ve su bidonlarıyla belediye binasının önünde toplanan vatandaşlar Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Hatsu’yu protesto ettiler.

Payas'ta Su Sıkıntısı Protesto Edildi

Payas   A+a-

    Su şebekelerinin Hatsu’ya devredildiği 2014 yılından beri susuzlukla boğuştuklarını belirten Payas’lılar; bayramda susuz kalmalarınında etkisiyle Hem Hatay Büyükşehir Belediyesi’nİ hemde Hatsu’yu protesto edip tepkilerini dile getirmek için; ellerinde su bidonları ve pankartlarla  belediye binasının önünde toplandılar.
 

BEKİR ALTAN; ‘’ 41.000 NÜFUSLU PAYAS’A 300.000 KİŞİYE YETECEK SUYU GETİRDİK’’

     
Kalabalığa hitaben bir konuşma yapan Payas Belediye Başkanı Bekir Altan; CHP Belediyesi’nden görevi devraldıktan sonra susuzluk ve hastalıklarla boğuşan Payas Halkına, Amanos Dağlarından ve  40 km. mesafeden doğal kaynak suyu getirdiklerini söyledi. Ferhat gibi dağları delerek, kayaları oyarak  41.000 nüfuslu Payas’a 300.000 kişiye yetecek suyu temin ettiklerini ve su sıkıntısına son verdiklerini anlatan Bekir Altan; 2014 yılında su şebekelerinin Hatsu’ya devredilmesiyle; üç yıldır Payas’la beraber Hatay’ın genelinde su sıkıntısı yaşandığını belirtti. Bekir Altan; ‘’Payas ve Hatay jalkı içinde bu sıkıntıyı yaşayanlar adına sesimizi Hatay’a ve tüm Türkiye’ye duyurmak için bu duruşu sergiliyoruz’’ dedi.
 

GÜVENLİK BAHANESİYLE HALKI SUSUZLUĞA MAHKUM ETMEK

     
Payas’a su taşıyan boru hattındaki arızanın yetkililer tarafından bir aydır güvenlik gerekçesiyle giderilemediğini, bu nedenle bir aydır Payas halkının susuzluktan kırıldığını anlatan Bekir Altan, Amanos dağlarına gidip sorunu kendilerinin çözdüğünü söyledi. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a seslenen Bekir Altan; ‘’Dağlar dahil vatanın her karış toprağı bizimdir. Koruma ordusuyla makamında korkarak oturmakla halka hizmet edilmez’’ dedi
      Ak Parti Payas İlçe Başkanı Veysi Güler’in okuduğu basın bildirisinden sonra kalabalık sessizce dağıldı.
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
bayram ilan-sag
dizelciler bayram ilan
bayram-reklam-sag
mahmut sirin
 
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar