Skip Navigation Links
Gumus-Suv

YÖK Kurul Üyeleri MKÜ'de

YÖK Kurul Üyeleri Prof. Dr. Ömer Demir ve Prof. Dr. Murat Tuncer Öğrenciler ve Akademisyenlerle Buluştu

YÖK Kurul Üyeleri MKÜ'de

Gündem   A+a-

 
YÖK Kurul Üyeleri Prof. Dr. Ömer Demir ve Prof. Dr. Murat Tuncer Öğrenciler ve Akademisyenlerle Buluştu.
 
Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın yeni yönetim anlayışı çerçevesinde her üniversiteye temsilci göndererek sorunları bizzat yerinde inceleme kararı sonrası YÖK Kurul Üyesi olan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir ve yine YÖK Kurul Üyesi olan Prof. Dr. Murat Tuncer, MKÜ'de hazırladıkları bir dizi programlarla öğrenciler ve öğretim üyeleriyle bir araya geldi.
 
MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya ve Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Kılınç, Prof. Dr. Veysel Eren, Prof. Dr. Yusuf Önlen’in yanı sıra Genel Sekreter Doç. Dr. Erhan Yengil’in eşlik ettiği YÖK heyeti ilk olarak Antakya merkezde yer alan Üniversite birimlerini inceledi. Daha sonra kampüs içerisindeki fakülte ve yüksekokullar ile çeşitli birimlerdeki çalışmaları inceleyen heyet, yapımı devam eden inşaat çalışmalarını da yerinde gördüler. Üniversitemizin hızlı bir şekilde yapılaşması ve akademik çalışmaları karşısında Rektör Kaya’yı tebrik eden heyet buradaki incelemelerin ardından toplantılara geçti.
 
Toplantıların ilki fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokullardan üniversiteye giriş puanına göre farklı bölümlerden olmak üzere son sınıftan en başarılı 3 öğrenciyle gerçekleşti. Rektörlük Senato Toplantı Salonunda 39 öğrenciyle buluşan heyet, öğrencilerle baş başa görüşme yaparak Üniversitede yaşanılan sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde fikir alışverişinde bulundular. Oldukça verimli geçen toplantılardan sonra öğrenciler kendilerine gösterilen ilgiden memnun kaldıklarını ifade ettiler.
 
Öğrencelerle yapılan toplantının ardından YÖK heyeti senato üyeleri ile görüştü. Yaklaşık 2 saat süren görüşmede ilk olarak MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya Üniversite bünyesinde gerçekleştirdikleri projeleri kapsayan 15 dakikalık bir sunum yaptı. Toplantı, üyelerin görüşlerinin alınması şeklinde devam etti.
 
YÖK heyetinin MKÜ'deki  incelemeleri öğretim üyeleri ve öğretim görevlileriyle yapılan toplantıdan sonra sona erdi. Buradaki toplantılarda ise her fakülteden senato üyesi olmayan en kıdemli profesör, doçent, yardımcı doçent, öğretim görevlisi ve araştırma görevlilerinden 5’er kişi ile dört yıllık yüksekokullarda senato üyesi olmayan en kıdemli 1’er kişinin katılımıyla gerçekleşti.
 
İncelemelerden sonra MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya günün anısına YÖK heyetine Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerinin yapmış olduğu figürlü hat çalışması içeren tablo hediye etti. 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Vatan Oto Tamir
son gelişmeler
öne çıkanlar