Skip Navigation Links
Gumus-Suv

Samandağ Belediyesi Semt Pazarı 2. Etap Çalışmalarını Hızlandırdı

Gerçekleştirdiği hizmet atağı ile ilçeye yepyeni yatırımlar kazandırmaya devam eden Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir

Samandağ Belediyesi Semt Pazarı 2. Etap Çalışmalarını Hızlandırdı

Gündem   A+a-

 
Gerçekleştirdiği hizmet atağı ile ilçeye yepyeni yatırımlar kazandırmaya devam eden Samandağ  Belediye Başkanı Mithat Nehir, Samandağ Atatürk Mahallesi Nil sokak'ta yapımı sürmekte olan Semt Pazarının 2.etabı  için çalışmaları hızlandırdı.
 
Samandağ  Belediyesi’nin hem esnafın, hem de vatandaşların rahat ve hijyenik bir ortamda alışveriş yapmasını sağlamak amacıyla yapımı sürmekte olan semt pazarının 2.etabında sona gelindi.

Atatürk  Mahallesinde toplamda yaklaşık 7 dönümlük bir alana kurulan ve en kısa sürede hizmete açılması beklenen  Semt Pazarı, kapalı alanı,ıslak zemini ,Bay bayan lavaboları, Otopark,Zabıta Ofis Binası ve dinlenme tesisi ve  tezgahları ile hem esnafın daha sağlıklı şartlar altında hizmet vermesine, hem de vatandaşları kışın yağmur ve çamur, yazın ise kavurucu sıcaklardan korunarak daha rahat ve hijyenik bir ortamda alış veriş yapabilmelerine imkan sunacağı belirtildi.
 
SEMT PAZARI 2. ETAP ÇALIŞMALARI

Samandağ Belediyesi tarafından Atatürk mahallesi Nil Sokak’ta  yapımı süren Semt Pazarının 2. Etap çalışmaları sürüyor.
 
Samandağ Belediyesinden Yapılan açıklamada:”Kapalı semt pazarının 1. Etap kısmının. 1550 m2 kapalı alana tekabül Eden  Yapım işi 01.09.2016 tarihinde tamamlamıştı.2 etap kapalı semt pazarı 1913 m2 kapalı alana tekabül eden kısmı  20.03.2017 tarihinde işe başlanarak 17.06.2017 tarihinde tamamlanması planlanıyor.  Tamamlanması sonucunda iki kısımdan oluşan kapalı semt pazarı iki etapla birlikte toplam 3.463 m2 kapalı alan oluşacaktır.Mevsim koşulları göz önünde bulundurularak sıcak bölge olması sebebiyle çatı kısmı 40 mm sandvic panel ile kapatılarak bunaltıcı sıcaklığı minimize edilmiştir.Toplamda 7 100 metrekare semt pazarının 3463 metrekare kapalı kısmı ile birlikte  Otopark,bay bayan lavabo ,güvenlik kulübesi gibi bölümler yer alacaktır. Gece aydınlatması ile birlikte günü her saatinde hizmet verebilecek bir seviyeye getirilecektir. Bu Pazaryerinin hizmete açılmasının ile hem ekonomiye katkı, hem esnaflar için bir satış alanı ve hem de istihdama destek sağlanacağına inanıyoruz “dedi.  
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Vatan Oto Tamir
son gelişmeler
öne çıkanlar