Skip Navigation Links

Hatay’ın İlk Annelik Okulu Arsuz İlçesinde Açıldı

Türkiye’de sayılı sayıda bulunan Hatay’ın ilk ve Tek Sağlıklı Yaşam ve Annelik okulu Arsuz’da açıldı. Arsuz toplum sağlığı merkezinde faaliyet göstere

Hatay’ın İlk Annelik Okulu Arsuz İlçesinde Açıldı

Gündem   A+a-

 
Türkiye’de sayılı sayıda bulunan Hatay’ın ilk ve Tek Sağlıklı Yaşam ve Annelik okulu Arsuz’da açıldı. Arsuz toplum sağlığı merkezinde faaliyet gösterecek olan Sağlıklı Yaşam ve Annelik okulu açılışına AK Parti Hatay millet vekili Orhan KARASAYAR, Arsuz Kaymakamı Musa SARI, Arsuz Ak Parti İlçe Teşkilat başkanı Nadim TAN, Hatay Halk sağlığı müdür yardımcısı Dr. Zeyneddin KARABİBER, İlçe milli Eğitim müdürü Ramazan DÖNMEZ, Halk Eğitim Müdürü Hatice BAYSAL, Medica Arsuz Tıp merkezi hissedarı iş adamı Recai EKENEL katıldı.

Arsuz Toplum Sağlığı Hizmet binasında faaliyet gösterecek olan sağlıklı yaşam ve Annelik okulu Polat oğlu Metal A.Ş. yönetim kurulu başkanı  hayır sever Erçin Polat tarafından ilçemize kazandırılan okul’da  anne adaylarına ücretsiz olarak gebelik döneminden itibaren bebek doğumunun ardında ki 40 günlük süre boyunca yaklaşık  11 ay boyunca destek verecek olan merkezde Sağlıklı bireyler yetiştirmek amaçlanıyor.

Arsuz Toplum Sağlığı müdürü Dr Pelin GÖKPINAR yaptığı açıklamada Anne baba adaylarının evlilik öncesi kan tahlili ve danışmanlık hizmetleri için İskenderun İlçesine kadar gidişi hem maddi hem manevi olarak kişileri yormaktaydı. Ancak Bu gün burada açılışını yaptığımız Sağlıklı Yaşam ve Annelik Okulunda  Talebimiz birimimize aynı hizmeti daha kolay ve kısa sürede alacaklar.
Sağlıklı Yaşam ve Annelik Okulunda Obezite birimimizin yanı sıra kanser tarama birimi ile bazı kanser hastalıklarının erken teşhis ve bilgilendirmeler ile eğitim verilmesi amaçlanıyor.

Sağlığın yedeği yoktur, sağlığın geri dönüşü yoktur bu yüzden sağlıklı bir nesil yetiştirelim ki sağlıklı bir gelecek olsun dileğiyle katı gösteren Polat Oğlu Metal A.Ş. yönetim kurulu başkanı  hayır sever Elçin Polat’a teşekkür eder tüm anne adaylarımıza ücretsiz olarak verilecek tüm hizmetlerinden faydalanmak için merkezimize davet ediyorum dedi.
Arsuz Kaymakamı Musa SARI, yaptığı konuşmada ilçemize kazandırılan ve Hatay’ın ilk Sağlıklı Yaşam ve Annelik Okuluna katkılarından dolayı Polat oğlu Metal A.Ş. yönetim kurulu başkanı  hayır sever Erçin Polat’a teşekkür ederken aile kültürün önemine değinerek bilinçli ve sağlıklı nesiller için anne okulunun ilçemize ve bölgemize hayırlı olacağını önlenebilir hastalıklarında erken teşhis ile azalacağını ifade etti.

ARSUZ’A MAMOGRAFİ SÖZÜ …

Hatay  AK Parti Milletvekili Orhan KARASAYAR’da Sağlık’ta çağdaş seviyeye ulaşmak için hem Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayip ERDOĞAN hem de Başbakanımız Binali YILDIRIM bey  bu güne kadar gerekli hassasiyeti göstererek vatandaşlarımızın sağlık sorunlarının çözümü konusunda gerekli hem altyapı hem de teknolojik yatırımlar ile mağduriyetlerinin giderilmesi ve hizmetlere ulaşım konusunda  sağlıkta reform olacak yeniliklere imza attıklarını ve yeni yapılan devlet hastaneleri ile devlet hastanesinin 5 yıldızlı otelleri aratmadığını ifade ederken Geçtiğimiz aylarda göreve başlayan ve geldiği ilk günden itibaren bölgenin eksiklik ve sorunları ile mücadele edip çözüm üreten Arsuz Kaymakamı Musa SARI’ya hemşerilerimize göstermiş oldukları hizmetten dolayı teşekkür etti.

Arsuz’un devlet hastanesi sorununa da değinen Milletvekili Orhan KARASAYAR gerekli alt yapı çalışmalarının tamamlandığını ve artık Temel atmak için geri sayıma başladıklarını ifade ederken Arsuz ilçesinde özellikle meme kanseri konusunda erken teşhis için Bir MAMOGRAFİ cihazı alınması amacıyla  Arsuz Toplum Sağlığı müdürü Dr Pelin Gök pınar ve Arsuz Kaymakamı Musa SARI’ya gerekli çalışmaların tamamlanarak Bakanlıktan talepte bulunulmasını ve kendisinin de takipçisi olacağını söyleyerek Çalışmalarından dolayı TSM çalışanlarına teşekkür etti.

Açılış töreninde Karaağaç  Kemal ZİROĞLU ilk Okulu öğrencilerinin hazırladığı halk oyunları izleyicilerden tam not aldı.
 
 
 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Sag-Blok-Reklam
son gelişmeler
öne çıkanlar
deneme bonusu güncel giriş supertotobet