Skip Navigation Links

Süslü Kadınların İskenderun'da Bisiklet Turu

‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ etkinliğinde, 65 bayan şehir merkezinde bisikletleriyle tur attı.

Süslü Kadınların İskenderun'da Bisiklet TuruWeb
TV

Gündem   A+a-

 
Hatay’ın İskenderun İlçesinde bu yıl dördüncüsü düzenlenen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ etkinliğinde, 65 bayan şehir merkezinde bisikletleriyle tur attı.   

Atatürk Anıt Alanı’nda gerçekleşen etkinlikte amaçlarının erkeklerin egemen olduğu bisiklet dünyasında kanında yeri olduğunu hatırlatmak olduğunu söyleyen Hatice Ildıran Kara, “Eğer uygun bir bisiklet politikası olursa işe veya ulaşacağımız yere bisikletle gidebiliriz” dedi. 
 
Kadınların toplumda görünür oldukları sürece o toplumun nefes alabileceğine dikkat çeken Kara, şöyle konuştu; “bisiklet yollarının olması ve trafiğin düzenlenmesi için buradayız. Katılımdan oldukça memnunuz. Bu kadar katılımın olmasını beklemiyorduk. Her yıl bu katılım katlanarak devam edecek. Bisiklet sadece spor amaçlı kullanılmaz. Bisiklet aynı zamanda da ulaşım aracıdır. Yaşamın bir parçası olabilir. Eğer uygun bir bisiklet politikası olursa işe veya ulaşacağımız yere bisikletle gidebiliriz. Bizde dünyanın birçok yerindeki hem cinslerimiz gibi günlük kıyafetlerimizle bisiklete binerek ulaşımımızı sağlayabiliriz. Biz kadınlar korkmadan çekinmeden yollarda olmalıyız. Aynı zamanda Dünya otomobilsiz kentler gününe vurgu yapmak için buradayız. Kadın toplumda görünür olduğu sürece o toplum nefes alır. Kadın korkmadan yollarda olmalıdır. Kadına ve kadın bisikletliye saygı için buradayız."

Konuşmaların ardından makyajlarını yapan kadınlar bisikletlerine binerek şehir merkezinde tur attı.
 
Süslü Kadınların İskenderun'da Bisiklet Turu videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar