Skip Navigation Links

Nikah Memurları Arsuz'da Buluştu

Arsuz Belediyesi, Hatay genelindeki evlendirme memurlarının hizmet içi eğitim seminerine ev sahipliği yaptı

Nikah Memurları Arsuz'da Buluştu

Arsuz   A+a-

Arsuz Belediyesi, T.C. Hatay Valiliği İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü tarafından il genelindeki evlendirme memurlarına yönelik düzenlenen hizmet içi eğitim seminerine ev sahipliği yaptı. Arsuz Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen ve Hatay Merkez İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Kızılkaya, Arsuz İlçe Nüfus Müdürü Sevinç Köklü, Payas İlçe Nüfus Müdürü Fikri Nacar ile 27 evlendirme memurunun katıldığı seminerde, memurlara Evlendirme yönetmeliği, Türk Medeni Kanunu, aile cüzdanının doldurulması, yeni kanunlar, devir ve teslim mükellefiyeti gibi bir çok konuda bilgiler verildi.
Seminer öncesi kısa bir konuşma yapan Arsuz Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Rıdvan Devrim, toplantıya ev sahipliği yapmaktan dolayı mutluluk duyduklarını belirtirken, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha'nın  İstanbul'da olması dolayısıyla seminere katılamadığı ifade etti.
İnsan hayatı için dönüm noktası niteliğini taşıyan nikah törenlerinde en önemli görevi nikah memurlarının üstlendiğine dikkat çeken Rıdvan Devrim, bu nedenle hizmet içi eğitimin son derece önemli olduğunu dile getirdi.
Daha sonra söz alan Hatay Merkez İlçe Nüfus Müdürü Mehmet Kızılkaya, slayt desteğiyle verdiği sunumun ardından, nikah memurları ile fikir alışverişinde bulundu, soruları yanıtladı.
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar