Skip Navigation Links

Gaspçıyı Düşürdüğü Kasktaki Kıl Ele Verdi

Yakalanan gaspçılar hala cezaevinde.

Gaspçıyı Düşürdüğü Kasktaki Kıl Ele Verdi

Yaşam   A+a-

Adana'da kask takıp tabancayla Tekel Bayii'nden 200 lira gasp eden zanlılardan birinin, olaydan 6 ay önce başka bir markette de gasp yaptığı, kaçarken düşürdüğü kastaki kıldan ortaya çıktı.
Edinilen bilgiye göre, 10 Nisan 2014 tarihinde Çukurova ilçesine bağlı Toros Mahallesi'nde meydana gelen olayda, iki kişi akşam saatlerinde kask takıp bir markete girerek market sahibinden silah zoruyla 50 lira para gasp edip kaçtı.
Market sahibi, şahıslar kaçınca hemen polisi aradı. Olay yerine kısa sürede gelen ekip,
motosiklet ile kaçan gaspçıların peşine düştü.
Gaspçılardan biri kaçarken, Kenan Evren Bulvarı'nda kaskını düşürdü. Polis zanlıları yakalayamadı ancak düşürülen kaskı incelemeye aldı.
12 Ekim 2015 tarihinde de yine Toros Mahallesi'nde bu kez iki kadının işlettiği Teke Bayii'ne iki kasklı şahıs gelip silah zoruyla 200 lira gasp edip kaçtı. Kadınlar hemen polisi aradı. Polis kısa sürede olay yerine gelerek motosiklet ile kaçmaya çalışan zanlıları kovalamaya başladı. Kovalamaca sırasında zanlılar polise de ateş etti. Polis aracının ön camına kurşun isabet ederken, yaralanan olmadı. Gaspçılar kovalamaca sırasında kaza geçirince polis tarafından yakalandı.
Zanlıların Rıdvan Y. ve İsmail K. olduğu belirlendi. Zanlılar sorgulandıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Polis, şüphelilerin 10 Nisan 2014 tarihinde işlenen gasp olayının da faili olabileceğini düşünerek DNA örneği alınıp düşürülen kaskta bulunan kıl ile karşılaştırdı. Yapılan karşılaştırmada kılın Rıdvan Y.'ye ait olduğu belirlendi. Polis Rıdvan Y.'nin yanındaki diğer zanlının da yine İsmail K. olduğunu değerlendiriyor.

Etiketler // ,

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar