Skip Navigation Links

Silifke Belediyesi'nden 300 Öğrenci Ailesine Yardım

Silifke Belediyesi, ortaöğretim kurumlarındaki 5 ile 12. sınıf düzeyinde öğrenim gören 300 öğrenci ailesine,

Silifke Belediyesi'nden 300 Öğrenci Ailesine Yardım

Gündem   A+a-

aylık 100 TL yardım yapmayı sürdürüyor. Öğrenci aileleri hizmetlerinden ve yardımlarından dolayı Silifke Belediyesine teşekkür etti.
Geçen yıl 200 öğrenci ailesine verdiği nakdi yardım sayısını bu yıl 300'e çıkaran Silifke Belediyesi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen 300 öğrencinin ailesine, 9 ay süresince her ay düzenli olarak nakdi yardım sağlayacak.
Hizmetlerinden dolayı Silifke Belediyesine ve Başkan Dr. Mustafa Turgut'a teşekkür eden öğrenci ailelerinden Fatma Sak, "Başkanımıza ve belediye yetkililerine çok teşekkür ediyoruz. Çocuklarımızın eğitim ve öğrenimine katkı sunması bizleri çok mutlu etti. Başkanımızın ihtiyaç sahibi ailelerin yaşadığı her sıkıntıya katkı sunması ve sahip çıkması bizleri mutlu ediyor. Başkanımız zor koşullarda büyümüş bir ailenin çocuğu olduğu için bizlerin durumunu da çok iyi biliyor ve anlıyor. Eğitim sevdalısı ve gönüllüsü olarak bizlere çok anlamlı desteklerde bulundu. O anlamda hem kendilerini ziyaret etme hem de yardımlarından dolayı teşekkür etmek için buradayız" dedi.
Öğrenci ailelerine ziyaretlerinden ve desteklerinden dolayı teşekkür eden Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, "Ekonomik sıkıntılar içinde okumaya çalışan ortaöğretim çağındaki öğrencilerimiz ve ailelerini, bir nebze de olsa rahatlatacak olan nakdi yardımlarımızı bu yıl da sürdürmeye karar verdik. Geçtiğimiz yıl 200 olan aile sayısını bu yıl 300'e çıkardık. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından belirlenen, ortaokul ve lisede okuyan 300 öğrencimizin ailelerine, 9 ay süresince her ay 100 TL yardım yapmayı sürdürüyoruz. Bu yardımlar ile maddi olanakları kısıtlı olan öğrencilerimizin eğitim hayatlarına destek olabilmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerimizden tek isteğimiz derslerine odaklanmaları ve başarıları ile bizleri gururlandırmalarıdır. İmkanlarımız dahilinde dar gelirli ailelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz" dedi.

Etiketler // ,

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar