Skip Navigation Links

Study in America'En başarılı 2016 mezunları'

NAFSA’ya (National Association of Foreign Student Advisors) göre Amerika’da şu anda 12,120 tane Türk öğrencisi eğitim görüyor.

Study in America'En başarılı 2016 mezunları'

Eğitim   A+a-

Bunlardan 3,600 tanesi lisans eğitimi alıyorlar. 2015 yılında Amerika’ya öğrenci gönderen ülkeler listesinde Türkiye 8. sırada yer alıyor. Bu öğrenciler Amerikan ekonomisine toplamda 400 Milyon Doların üzerinde gelir getiriyor.

Dünya’da büyük yankı uyandıran Study in America portalında bölgemizden de başarılı öğrenciler yer buldu. Study in America ‘En başarılı 2016 mezunlarını’ belirlerken, “Yalnızca akademik başarılarını değil, üstün liderlik özelliklerini de değerlendirdik. Bu öğrenciler sınıflarının ilk sıralamasına yer alıyorlar ve minimum 3.8 not ortalamasıyla (4 üzerinden) Summa veya Magna Cum Laude Onur ödülüyle mezun olmaları bekleniyor. Ayrıca gönüllü çalışmalar yaparak topluma yarar sağlayıp, edindikleri iş tecrübeleriyle de yaşlarından ileride bir olgunluk sergiliyorlar. Bu öğrencileri seçerken ki bir diğer kriterse sahip oldukları karakterleri, etraflarındakilere ilham vererek etkilemiş olmalarıdır. Bu öğrenciler çok yönlü, zeki ve güçlü karakterlere sahipler. Seçmiş olduğumuz 2016 mezunu en başarılı bayan öğrenciler kusursuz bir şekilde Türkiye’yi okullarında temsil etmiş ve Türkiye’nin gelecekteki liderleri olmak için kendilerini hazırlamışlardır” denildi.

 

İşte o başarılı mezunlar; 

Lara Gürkaynak

 

Koç Lisesinden IB (International Baccalaurate) öğrencisi olarak mezun olan Lara, eğitimine Amerika’da devam etmeye karar vermiş. 2016 senesinde New York University’den mezun olacak olan Lara, eğitim hayatı boyunca bir çok başarılara imza atmış bulunuyor. Koç Lisesindeyken bir çok kulüpte IB öğrencisi olmasına rağmen aktif yer almışken çekişmeli üniversite hayatina da bunu taşıyabilmiş. New York Üniversitesinin Ekonomi Onursal Topluluğuna davet edilmiş olan Lara ayni zamanda Türk Politika Topluluğunda da programlama ve pazarlama başkanı olarak görev yapıyor. Grup olarak, Türkiye’nin güncel durumu hakkında etraftakileri bilgilendiriyorlar. Lara ise bu etkinliklerin ve misafir konukların organizasyonundan sorumlu bulunuyor. Tüm bunlara ek olarak New York Üniversitesinde Dekanlığın Onur Öğrencisi de seçilmiş.

Üniversiteye ilk geldiğinde Temel Bölümler kısmına kayıt olup tam anlamıyla hangi bölümde devam edeceğine karar verememiş. Bunu takiben yapmiş olduğu stajlar sayesinde şu anda Ekonomi ana dalında okuyup hem Fransızca hem de Kitlesel İletişim ve Medya alt dallarında eğitim almaya karar vermiş. Annesi Sinem Gürkaynak ve babası Kemal Gürkaynak kariyerlerini pazarlama ve reklamcılık ile başlamişlar ancak daha sonrasında IEG (Istanbul Entertainment Group) şirketini kurmuşlar. Lara’nın Kitlesel Medya üzerine eğitim alıyor olmasının en büyük etkenlerinden birisi aile şirketleri ve Eğlence sektörünün kendisine cazip gelmesidir. Bu yolda kendini geliştirmek ve şirketlerini daha üst düzeye taşımak isteyen Lara, 3. sınıf öğrencisi iken babasının prodüksiyonlarını diğer ülkelere satmak için sponsor bulma ve fiyat listesi hazirlama gibi başarılarda bulunmuş. Daha öncesinde ICT ve MAP dallarında staj yapmış olan Lara, geçen yıl ise Grey Agency ve David Ogilvy’nin birleşimiyle oluşmuş, Milan’da bulunan Geometry Global’da staja devam etmis. Mezun olmasıyla birlikte Eğlence Sektöründe çalışmaya devam edecek.

Kiara Butros

 

İstanbul Fransız Pierre Loti Lisesinden 2012 yılında Birinci dereceyle mezun olan Kiara, buradan French Baccalaurate diplomasını Ekonomik ve Sosyal bölümden almış. Liseden mezun olduktan sonra Fransa’nın Sorbonne ve Polytechnique gibi en iyi üniversitelerine gitme fırsatı olduysa da, Amerika’nın seçkin üniversitelerinden biri olan Brown Üniversitesinde Ekonomi ve Orta Doğu üzerine çift dalda eğitim almayı tercih etmiş. Brown Üniversitesi Uluslararası Burs Komitesi yan Başkanı olarak görev yapıyor ve uluslarası öğrenciler için Fon toplayıp bilinçlendirme yapıyor. 2013 ve 2014 yıllarında Küresel İlişkiler Forumuna katılmış. Aynı zamanda Türk Öğrenci Birliği Başkanı ve Fransızca Öğretim Asistanlığı yapıyor.

Bunca aktivitesinin yanında iş tecrübesi edinmeyi de ihmal etmemiş olan Kiara, İsveç Cenevre’de Audi Bankasında en genç stajyer olarak çalışmış. Burada Bir sonraki yıl ise New York’da Varlık Yönetimi üzerine çalışmış. Türkiye’de de gençlik yıllarından beri Denizcilik Sektöründeki aile firmasının, uluslararası yönetim, ticaret ve yönetim bölümlerinde çalışmış ve firmalarını uluslararası konferanslarda temsil etmiş. İngilizceyi, Türkçeyi ve Fransızcayı eşit derecede konuşabilen Emil ve Tammy Boutros’un kızı olan Kiara, İspanyolcayı orta derecede, Arapcayı da başlangıç seviyesinde biliyor. En sevdiği aktivitelerinden birisi binicilik olan Kiara’nın 2016 yılında Brown’dan ‘Magna Cum Laude’ onur derecesiyle mezun olması bekleniyor.

 

Zeynep Sayar

 

Vanderbilt Üniversitesinde son sınıf öğrencisi olan Zeynep, Biyomedikal Mühendisliğinde anadal ve Mühendislik Yönetiminde ise altdal yapıyor. Bütün araştırma ve ilgisini Biyomalzemeler ve Doku Mühendisliği üzerine yoğunlaştırmış. Aynı zamanda bununla ilgili olarak Vanderbilt Üniversitesi Tıp Merkezinde Nefroloji ve Hipertansiyon Bölümünde araştırma yapıyor. Şu anki araştırması mühendislik üzerine ve bu çalışmasının ileride kollajen jel kullanılarak yapay Proksimal Tubül olacağını umut ediyor. Geçen yıl ise polimerlerden Nano Kanal oluşturularak Geniz Kanseri hastalarında kanserli bölgeye besin/yapı maddesi taşınmasını geliştirmek için Sung Biyomalzeme Laboratuvarında araştırma yapmış. Yazın ise Danimarka’da stajını Coloplast adlı bir firmada tamamlamış. Burada Adezyon Grubunda çalışarak, Ostomi’de Polimer yapışkanların Su Emilimi ve Biyo-Uyumluluğu üzerine çalışmış. Danimarka’da boş zamanlarını ise Amsterdam’ı ve İsveç’i gezerek geçirmiş.

 

Akademik başarılarının yanı sıra sosyal faaliyetlere ve üniversite hayatına da katılmayı seven Zeynep, Vanderbilt Öğrenci İdaresinde senatörlük ve Yurtların ise Başkanlığını yapmış. Aynı zamanda Dans Maratonu adlı etkinlikte takım liderliği yaparak Monroe Carell Çocuk Hastanesi için para toplamış. Bunların yanısıra Nashville şehrindeki yerel orta okullara giderek, üniversitenin öğrenci gönüllüleri olarak fen dersleri ve deneyleri öğreten gruba katılmış. Bu arada Zeta Tau Alpha Onur Birliği de üyesiymiş. Boş zamanlarında ise arkadaşlarıyla gezmeyi,yoga yapmayı ve koşmayı seven Zeynep, İzmir Amerikan Kolejinde okurkende okulun koşu takımının kaptanlığını yapmış. İzmir’in Seferihisar adlı küçük bir bölümünde oturan Zeynep Amerika’ya gelme konusundaki en büyük desteğini Dokuz Eylül Üniversitesinde Profesör olan annesi Yasemin Sayar’dan ve Mimar olan babası Ahmet Sayar’dan almış.

Aslı Özdoyuran

 

 

2012 senesinde Koç Lisesinden IB (International Baccalaurate) Diplomasıyla mezun olan Ziya ve Ruth Özdoyuran’ın kızı olan Aslı, School of Art Institute of Chicago’da (SAIC) eğitimini top öğrencilerden biri olarak devam ettirmeye başlamış. Burada, Heykeltraşlık ve Görsel Sanatlar bölümlerinde çift anadal yapıp aynı zamanda da İstanbul 14. Bienali için Michael Rakowitz’in takımında çalışıyor. Bu başarılarına ek olarak Aslı ayrıca okuldan üç değişik ödül ve burs kazanmış; Ox-Bow Yaz Bursu (2015), REMET ‘Geleceği Şekillendirme’ (Shaping The Future) Ödülü (2014), Çağdaş Çalışmalar (Contemporary Practices) Bursu (2013). Görsel Sanatlara genç yaşta ilgi duyan Aslı, yeteneğini de başarılı sergilerle göstermiş. Bunların bir kısmı; Heykel Şovu, Chicago (Mayıs 2015), SAIC Akreditasyon Şovu, Chicago (Nisan 2013), ArtBash Modern Çalışmalar Sergisi, Chicago (Mayıs 2013), Art Haven Birleşik Sergisi, İstanbul Modern Sanatlar Müzesi (Temmuz 2011), Karma Sergi, Bahar Sanat Galerisi, İstanbul (Ocak 2011), Solo Sergi, Ortaköy Heykel Stüdyo Galerisi (Mayıs 2010). Aslı yeteneklerini bunlarla sınırlı tutmayıp aynı zamanda İngilizce, Fransızca ve Yunanca dillerini de öğrenmiş. Bilgisini ve yeteneğini hem Türkiye’de hem de Amerika’da stajlarla ve çalışmalarla daha da geliştirmeyi tercih etmiş. Türkiye’de Erdoğan Sarma ve Ayla Sarma’nın Ortaköy Heykel Stüdyo Galerisinde Sanatçı Asistanı olarak ve Rampa Galeri’den Nevin Aladağ ile Edimsel Obje tasarımı üzerine çalışmış. Chicago’da ise Rhona Hoffman Galerisinde, Küratör Araştırma Asistanı olarak ve SAIC Columbus Ahşap ve Metal Atölyesinde öğrencilere hangi aletlerle çalışmaları gerektiğini öğretmiş. Aslı’nın en büyük hobisi ise Rüzgar Sörfü yapmak.

Ezgi Üstündağ

 

Boğaziçi Üniversitesi mezunu Tuba Geredelioğlu ve Ersan Üstündağ’ın kızı olan Ezgi, babasının Doktorasını yapması için geldikleri New York Ithaca’da dünyaya gelmiş. Çocukluk yıllarını Güney California ve Iowa’da geçiren Ezgi, Ames Lisesinden mezun olmuş. Lise eğitimi esnasında Ulusal Onur Topluluğuna ve Quiz Bowl takımına seçilmiş. Aynı zamanda da yaşadığı kasabanın yerel gazetesi olan “The Ames Tribune” için iki sene boyunca makaleler yazmış. Gösterdiği akademik ve sosyal başarıların karşılığında, Amerika’da Eğitim Bakanlığının yılda yalnızca 120 öğrenciye verdiği Başbakanlık Bursu’na 2012 senesinde layık görülmüş. Mezuniyetinden sonra Duke Üniversitesini tercih etmiş olan Ezgi, şu anda Uluslararası Karşılaştırmalı Bilimler’de anadal, Bilgisayar Biliminde altdal yapıyor. Aynı zamanda da Piyasa ve Yönetim Bilimleri üzerine sertifika programını tamamlıyor. Üniversite eğitimi için Melinda ve Bill Gates Vakfından full burs almış.
Dersleri dışında da çok aktif olan Ezgi, Duke Üniversitesi Sendikasının Finansal Direktörü görevinde çalışıyor. Üçüncü yıl öğrencisiyken Üniversitenin bir komitesi olan ‘Konuşmacılar ve Sahne’ de Başkanlık yapmış. Aynı zamanda okulun Türk Öğrenci Birliğinde ve Kuzey Carolina Amerikan-Türk Derneğinde gönüllü işler yapıyor. 2012 senesinden beri Duke Haber ve İletişim Ofisinde, Beşeri Bilimler Stajeri olarak çalışıyor.

 

Duke Üniversitesinin uluslararası servis öğrenim programı olan DukeEngage ’e katılarak Kuzey Carolina’da 6 hafta ve İngiltere’de 4 hafta gönüllü çalışmış. Ayrıca 2014 senesi bahar dönemini Boğaziçi Üniversitesinde okuyan Ezgi, Türk Dili ve tercümanlık gibi dersler alarak geçirmiş. Bu tecrübelerini pekiştirmek için İstanbul PepsiCo’da ve Cisco Sistemleri Kuzey Carolina Finans Departmanında staj yapmış. Ezgi’nin yakın gelecek planları mezuniyetinden hemen sonra özel sektörde bir süre çalıştıktan sonra Amerika’da MBA yapmak istiyor.

Aslı Kimya

 

Koç Lisesinden 2012 yılında IB (International Baccalaureate) Diplomasıyla top öğrencilerden biri olarak mezun olan Aslı, eğitimine Stanford Üniversitesinde devam ediyor. Burada Bilgisayar Bilimleri (İnsan-Bilgisayar Etkileşimi) bölümünde anadal ve Mimari Tasarım bölümünde ise altdal yapıyor. Aslı Fakültesinde başarılarıyla ilk 10’da yer alıyor. Kampüste de aktif olan Aslı, Stanford Kadın Mühendisler Grubunda gönüllü olarak ortaokuldaki kızlara kodlama yapmayı öğretiyor. Ayrıca Apple’ın Rehberlik Programında, bir Apple Mühendisi ile ortak olarak çalışıyor. Stanford’ın TutorNow programının baş tasarımcılarından ve ileri düzey programlama uzmanı olarak çalışmalar yapmış. Val grind, Linux, Python, Revit, Debugging ve Prototyping konularında önemli çalışmaları mevcut.

 

Bu başarılarına iş tecrübelerı de eklemiş olan Aslı, San Francisco’da bulunan Apprentice Mimarlık’ın Küresel Proje Gelişimi Bölümünde Bahar 2014 döneminde staj yaparak hem iş yerinde hem de derslerinde başarı gösterip zamanını yönetme kabiliyetini geliştirmiş. Firmanın İnşaat Yönetimi ve Finans Mühendisliği bölümlerinde mültimilyon dolarlık projelerde performans sergilemiş. Yine San Francisco’da bulunan Aditazz’da Yazılım Mühendisliğinde staj yapmış ve firmanın platformları için komutlar yazarak programlar ve web uygulamaları geliştirmiş. İlk stajını ise Energy Corps. Için tamamlamış olan Aslı, burada 200 kişi ile birlikte yerel kamu binalarının değerlendirmesini yaparak, 4 binanın iyileştirilmesi için bağış toplamayı başarmış. 2014 yılından beri Stanford’ın ‘Bina ve Arazi Geliştirme’ Komitesinde Yönetim Kurulu üyesi ve kampüsün gelişimi adına kararlar alınmasına yardımcı oluyor. Mart ayından beri Tasarım yapan Stanford Kadınları Grubunda Harici Rehberlik Başkanlığını yürütüyor. Ayrıca üzerinde çalışmış olduğu bir projesi de Stanford Dizayn Okulunun Yazılım Mühendisliği konusunda ve bu proje kapsamında 3D Basımı ve programlaması yapmış. Dr. Yalçın Kimya ve Dr. Tülin Kimya’nın kızı olan Aslı, İngilizcesinin yanısıra Fransızca da biliyor.

Hazal Sabah

 

993 senesinde Ferudun ve Güler Sabah’ın kızı olarak İstanbul’da dünyaya gelmiş olan Hazal’ın bir de Alkım adında Penn State’e giden erkek kardeşi bulunuyor. Hazal, ailesinin çocukluğundan beri kendisini bağımsız ve kendi ayakları üzerinde durabilen bir birey olarak yetiştirdikleri için çok minnettar. Orta okul yıllarının yaz aylarını İsviçre’de TASIS okulunda geçiren Hazal bu sayede erken yaşta dünya görüşüne sahip olduğunu düşünüyor.

Lise Eğitimine Üsküdar Amerikan Akademisinde devam ederek burada fen bölümünde okumuş. Eğitimi boyunca Model United Nations ve basketbol gibi ders dışı aktivitelerde aktiflik göstermiş. Lise ikinci sınıftayken Brown Üniversitesinin yaz programına katılmış ve sonrasında Amerika’da üniversite eğitimi almayı istediğine kanaat getirmiş. Bir sonraki sene Harvard Üniversitesinin yaz okulunda matematik, hukuk ve psikoloji dersleri almış. Lise son sınıftayken tam olarak hangi bölümü seçmeyi istediğine karar verememiş olan Hazal, Amerika’daki üniversitelerin Sosyal Bilimler Fakültelerini araştırmaya başlamış. Bir sonraki yıl için UChicago’ya kabul olmuş ve çok iyi bir seçim olduğunu biliyor. UChicago’ya başladığında karşılaştığı entelektüel atmosfer ve düşünüp tartışmaya dayalı dersler, Hazal’ın gerçekten hayattan ne istediğini keşfetmesi için yol göstermiş. Bir fen öğrencisi olarak ilk başlarda Kimya ve Biyoloji gibi dersleri tercih etse de sonrasında, gerçek tutkusunun Sosyal Bilimlerde olduğunu anlamış. Özellikle bir yol boyunca süren “Güç, Kişilik ve Direniş” serisinin ardından Ekonomi bölümünü tercih etmiş. Ekonomi, hayatı ve toplumu analitik yoldan algılamasını sağladığı için Hazal bunu kendisinin zihniyetine ve ilgisine uygun bulmuş. Fakat, bilimsel araştırmaya olan ilgisini kaybetmeyen Hazal, fen dallarından ders almaya devam ederek Biyoloji Bölümü alt daldan mezun olacak. Her iki ilgi alanını birleştiren “Sağlık Ekonomisi” gibi dersler almasının faydalı olduğunu düşünen Hazal, başarılarıyla Dekanlık Onur Listesine girmiş.

 

Dersleri dışında da oldukça aktif olan Hazal, Türk Öğrenci Derneği üyesi ve kampüste kültürel aktiviteler düzenlemesinde yer almış. Ayrıca Delta Gamma Derneği üyesi ve geçen yıldan beri Strive Kuruluşuyla, Orak Hücre Hastalığı olup hastanede yatan öğrencilere danışmanlık yapıyor. Bunlara ek olarak yerel bir lisede, Chicago Genç Yardımseverler Grubuyla birlikte ders vererek öğrencilere hayırseverliğin önemini ve toplumdaki etkisini öğretiyor. Aynı grupla birlikte bağış toplayarak öğrencilerin kendi seçtiği yerel, kar amaçsız bir gruba hediye ediyorlar. Hazal ayrıca İş Hayatında Kadınlar adlı bir grubun da üyesi ve haftalık toplantılarında uygulamalı çalışmalar, finans, pazarlama ve danışmanlık konularında tartışmalar ve fikir alış verişi yapıyorlar. Hazal bu etkinliğin kendisini mezun olduktan sonra iş dünyası için hazırladığını düşünüyor. Bu hazırlık için aynı zamanda yaz aylarında staj yapan Hazal, İstanbul’da Coca Cola ve Garanti Bankasında görev almış. Bu yıl ayrıca “Yılın Kadın Girişimcisi” yarışmasında eleme yapıyor.

Sera Özelçi

 

2012 yılında Ankara TED Lisesinden mezun olan Sera, Eastern Michigan Üniversitesinde eğitimine devam ediyor. TED Lisesi’nin en iyi spocusu seçilmiş olan Sera, eğitimini sporla pekiştirerek aynı zamanda okulunu onur derecesiyle bitirmiş. Bu başarılarıyla Milli Üniforma giymiş olan Sera, aynı gururu Amerika’da da yaşatıyor. MAC Konferasında 3 kere ‘Haftanın Oyuncusu’, NCAA ‘Academic All American’ ve yine MAC Konferansında Top 3 Şutör olarak seçildi.

 

Bunların yanısıra Eastern Michigan Üniversitesinin İşletme Bölümünde 3.87 not ortalaması olan Sera, tüm sporcular arasında En Başarılı Öğrenci seçilmiş. Bu not ortalamasıyla aynı zamanda tüm İşletme Fakültesinin ilk 5 listesinde yer alıyor. Bu başarılarına iş tecrübelerini de ekleyerek, Nur Holding, FNSS Savunma ve BAE Systems firmalarında staj yapmış. Türkçe ve İngilizcesinin yanısıra Fransızcası da var. Kampüste sosyal aktiviteleriyle de ön plana çıkmış olan Sera, Eastern Michigan Üniversitesi Türk Öğrencileri Derneğinin Başkan yardımcısı ve üniversitenin Uluslararası İşletme Öğrencileri Derneği ve Finans Kulübün de üyesi. Ayrıca Amerika Türk Topluluğu’nun öğrenci üyesi olarak katılım gösteriyor. Bu başarılarında ailesi Can ve Nesrin Özelçi’nin de desteğinin çok olduğuna inanıyor. Şu anki spor performansıyla ve üçlük atışında %42 başarısıyla katıldığı konferansın en iyisi olarak ilk Türk WNBA oyuncusu olması bekleniyor.

Ecem Şenyuva

 

Columbia Üniversitesinde Psikoloji, Film ve Medya bölümlerinde çift anadal ve İşletme bölümünde ise yandal yapan Ecem, 2012 yılında Koç Lisesinden IB (International Baccalaureate) Diplomasıyla mezun olmuş. Estetik Cerrahı Professor Dr. Cemal Şenyuva ve Genel Cerrah Dr. Sevil Öz’ün kızı ve dünyaca ünlü Dr. Mehmet Öz’ün yeğeni olan Ecem, Türkiye’de Meme Sağlığı Derneğinde, Uluslararası Diyabet Federasyonunda ve LÖSEV Vakfında gönüllü çalışmalar yapmış. Avrupa’nın ilk Diyabetik gençler için Uluslararsı Öğrenci Değişim Programını bulmuş. Lise yıllarından beri liderlik vasıflarını geliştiren Ecem, 10. sınıftayken Birleşmiş Ulusal Delegeler’de en genç katılımcı olmuş ve En İyi Performans ve Katılım Sertifikasını Chick Sidi Diarra’dan yıllık Konferansta almış. Ayrıca Bersay İletişimde staj yaparak basın toplantılarında temsilcilik yapmış. Lise yıllarında ayrıca TNT ve Cartoon Network’de çalışarak prodüksiyon konusunda tecrübe edinmiş.

 

Columbia’da akademik başarılarının yanı sıra Kampüs içinde ve dışında sosyal aktivitelerini sürdürmeye devam etmiş. Columbia Üniversitesinin Öğrenci Kurulunda 2016 mezunlarını temsilen, Kayak Takımında, Ping Pong Takımında, Türk Topluluğunda, Göbek Dansı Kulübünde başkan olarak, Uluslararası Öğrenciler Topluluğunda ve Delta Gamma Sorority Grubunda yer almış. Ayrıca Profesyonel Film Topluluğu DKA da aktif yer alıyor. Akademik olarak bölümünün ilk sıralamalarında bulunuyor ve bu başarısını iş tecrübeleriyle de pekiştirerek zamanını verimli kullanabilme konusunda büyük ilerleme göstermiş. Şu anda Amerika’nın en bilinen medya grubundan olan ABC Stüdyolarının New York merkezinde Emmy kazanmış TV Programı “The Chew” için prodüksiyon stajyeri olarak görev yapıyor. Geçtiğimiz yazı Los Angeles’da Armory DreamLover Films’de ’Nothing as it seems’ prodüksiyonuyla geçirmiş. Ayrıca ablası Nazlı Şenyuva ile birlikte Şenyuva Prep’i açmışlar. Columbia ve Princeton’da edindikleri tecrübelerden yola çıkarak öğrencilere danışmanlık hizmeti veriyorlar. İngilizcesinin yanı sıra Almanca ve Fransızca da bilen Ecem, 2016 yılında Columbia’dan mezun olacak. Tutkulu bir film yapımcısı ve yazmayı, üretmeyi, çekim yapmayı, yönetmeyi çok seviyor. İnsanları sadece yüzeysel olarak değil, gerçekten değer vererek anlayıp onlara potansiyelini gösterip gerçek hayallerine erişeceklerini düşünüyor. Ecem, hayattaki asıl amacının insan kitlelerini etkilemek için onların ihtiyaçlarını, isteklerini ve arzularını analiz ederek, gösteri yoluyla bağlaştırmak, motive etmek ve ilham vermek olduğuna inanıyor.

Deniz Ertan

 

Koç Lisesinden yüksek onur derecesi ile mezun olan Sevim ve Haldun Ertan’ın kızı olan Deniz, 4.9 not ortalamasıyla göstermiş olduğu akademik başarılarının yanı sıra, Öğrenci Kurulu Başkanı ve Avrupa Gençlik Parlamentosu üyesi olması gibi sosyal aktiviteleriyle de kendini göstermiş. 2012 yılında Amerika’nın en seçkin okullarından biri olan UPENN’nin Wharton İşletme Okulunda Ekonomi anadalında ve Beşeri Bilimler Fakültesinde Cinsiyet ve Kadın Bilimleri Alt dalında eğitimini görmeye başlamış. Üniversite eğitimi ile birlikte sürdürdüğü aktiviteler ve üye olduğu gruplar; Wharton Avrupa Başkanı, Wharton Yatırım ve Ticaret Grubu, Wharton Kadın Monologları ve Onur Kurumu olan Kappa Alpha Theta üyelikleri mevcut. Şu anda Wharton’ın Top 5’deki öğrencileri arasında yer alıyor ve ’Summa Cum Laude’ onur derecesiyle mezun olması bekleniyor. Bunların yanısıra IFC / Dünya Bankası ve İŞ Yatırım için stajyerlik yapmış.

 

Kendisi ayrıca New York’da yer alan MUFG Firmasında en genç stajyer olarak görev alıp milyon dolarlık projeler üzerinde çalışma yapmış. Küçük yaşlarından beri liderlik vasıflarıyla gerek sınıfta gerekse sosyal hayatında ön plana çıkmayı başarmış. Bunun yanı sıra dil konusunda da yetenekli olan Deniz, İngilizcenin yanısıra Fransızca ve Almanca da biliyor. En büyük hobileri ise Rüzgar Sörfü yapmak, Seyahat etmek, Fotoğraf çekmek, Uluslararası Politika konuları ve Resim yapmak. Deniz, 2016 senesinde University of Pennsylvania’dan (UPENN) dereceyle mezun olacak.

AMERİKA’DA ‘TAMER TÜRKMAN’ FARKI!

 

1993 yılından bu yana Türkiye’den Amerika’ya üniversite eğitimi için gelmeyi planlayan öğrencilere ve ailelerine danışmanlık yapan ve büyük yankı uyandıran Study in America (Amerika’da Eğitim Al) adlı danışmanlık şirketinin kurucusu Tamer Türkman başarıdan başarıya koşuyor. Milyonların takip ettiği Study in America portalının kurucusu Tamer Türkman’ın yoğun çalışmaları sonucu oluşturulan Amerika’nın en başarılı 10 Türk öğrencisi yayımlandı. 

 

Bölgemizde de birçok sanayici ve yöneticimizin de Amerika’da danışmanlığını yapmış, ayrıca 1500’den fazla üniversite ve yüksek lisans öğrencisinin Amerika’da üniversite eğitimine kabul almasında ve sonrasında danışmanlık hizmeti veren Tamer Türkman Tamer Türkman’ı, Güney Medya Ailesi olarak tebrik ediyoruz.

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar