Skip Navigation Links

Tarsus Belediyesi Mükemmellik Elçiliği Ödülünü Aldı

Mersin'in Tarsus ilçe Belediyesi,KalDer Mükemmellik Elçisi Onur Belgesi ödülünü aldı

Tarsus Belediyesi Mükemmellik Elçiliği Ödülünü Aldı

Gündem   A+a-

İstanbul Kongre Merkezi'nde Kalite Derneği (KalDer) tarafından düzenlenen 24. Kalite Kongresinde Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Mükemmellik Elçiliği Ödülünü, Türkiye Kalite Derneği Başkanı A. Hamdi Doğan'dan aldı.
17-18 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilen 24. Kalite Kongresi'nin teması Mükemmelliği Sürdürmek - Büyük Resmi Görme olarak belirlendiği programda, birbirinden değerli 90'a yakın konuşmacı ve 20'den fazla oturum ile Kalite Kongresi gerçekleştirildi.
Mükemmellik Elçisi Ödülünü alan Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak amacıyla dış değerlendirme sonrasında alınacak geri bildirimleri almak adına 2016 Avrupa Kalite Ödülüne başvurduklarını söyledi.
2002 yılında başlayan kalite yolculuğuna ara vermeden devam ettiklerini ifade eden Başkan Can, "2002 yılında Türkiye Kalite Derneği'ne üye olmakla başladığımız kalite ve mükemmellik yolculuğumuzda, 2013 Yılı Türkiye Mükemmellik Büyük Ödülü'nü aldık. Bizim için ödül almak amaç değil, araçtı. Amacımız başta vatandaşlarımız olmak üzere tüm paydaşlarımızın takdirini kazanarak, hizmetlerimizden memnuniyet duymalarını sağlamaktı. Bir başka amacımız ise Kişilerle değil sistemlerle yönetilen belediye olmaktı" dedi.
22 yıldır başarıdan başarıya koştuklarını kaydeden Başkan Can, "Tarsus'ta 22 yıldır aynı yönetimin iktidarda olması bu anlamda doğru yolda olduğumuzun kanıtı olsa gerek. Türkiye'de elde ettiğimiz başarılardan sonra mükemmelliğin Avrupa sürecinde de yer alarak kalite ve mükemmellik çalışmalarımızı belgelendirmek istiyoruz. 2016 Avrupa Kalite Ödülü için EFQM'e başvurumuzu yaptık. İnşallah on bin yıllık tarihi geçmişi olan Tarsus'umuzun ve Türkiye'mizin adını orada da duyuracağız. Bugün takdim edilen Mükemmellik Elçiliği Ödülü'nün sorumluluğunu taşıyarak, bu sürecin yayılımı konusunda üzerimize düşen görevleri yapacağımızı bilmenizi ister, başta KalDer Yönetim Kurulu Başkanı, üyeleri ve çalışanları olmak üzere tüm kalite gönüllülerine emeklerinden ötürü teşekkür eder, saygılar sunarım" şeklinde konuştu.
Başkan Can, Mükemmellik Elçisi Ödülü'nü Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile birlikte aldı.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
son gelişmeler
öne çıkanlar