Skip Navigation Links

Hasta Yakınlarının Dövdüğü Doktor Gözünden Oluyordu

Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Üroloji Servisinde görevli Uzman Dr. Durmuş Alpaslan Demirci, göz servisinde

Hasta Yakınlarının Dövdüğü Doktor Gözünden Oluyordu

Yerel   A+a-

ameliyat olmayı bekleyen hasta yakınları tarafından darp edildi. Gözünden yaralanan hekim acil servise kaldırıldı.
Sağ gözüne yumruk yedikten sonra kendinden geçtiğini, sol gözünü acil serviste açtığını söyleyen Üroloji Uzmanı Dr. Durmuş Alparslan Demirci, şöyle konuştu: "Koridorda gelen sesler üzerine baktığımda göz servisi önünde küfürlü konuşup, bağıranları gördüm. Hastamızı ameliyathaneye almazsanız biz bu hastaneyi yakarız. Burada çalışanlara ve doktorlara küfürler ediyorlardı. Ben de sakinleştirmek için yanlarına yaklaştım. Arkadaşlar ben üroloji hekimiyim. Sakin olun. Elbette sizin hastanızda ameliyata alınacaktır dedim. Benim doktor olduğumu anlayınca hasta yakını 3 kişi bana saldırdı."
Gözünün üstüne yediği yumruktan sonra mide bulantısı, kusma ve bilinç kaybı yaşadığını anlatan Dr. Demirci, şunları söyledi: "Diğer gözümü acil serviste açtım. Arkadaşlar beni getirmiş. Darbe aldığım gözümden daha önce ameliyat olmuştum. Canım çok yandı. Görme problemim sürüyor. Ben bir insanın başka insana şiddetine zaten karşı biriyim. Ama insanların hayatını kurtaran, insan canıyla uğraşan hekim ve sağlık çalışanlarının şiddetten izole edilmesi gerekir. İnsanlık dışı davranışları hiç kimseye yakıştırmıyorum. Saldırganların hastası benim hastam olmadığı gibi bizim servisin hastası bile değildi. Bana bunu yapanlardan şikayetçiyim."
Uzman hekim Durmuş Alparslan Demirci'ye geçmiş olsun dileklerini ileten Adana Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. H. Neslihan Önenli Mungan, yaptığı açıklamada, "Sağlıkta kışkırtılmış şiddet her gün bir veya birkaç hekimin veya sağlık çalışanının ya canına ya da onuruna kast ediyor. Hastane içinde bağırıp küfür savurarak gezen hasta yakınlarını yatıştırmak, sorunlarını anlayıp yardımcı olmak ve başka birilerine zarar vermelerini önlemek isteyen doktora kalkan el cezasız kalmamalıdır" diye konuştu.
Olay sonrası üç saldırganın gözaltına alındığı bildirildi.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar