Skip Navigation Links

Artan Döviz Kuru Kışlık Yakacakları Da Vurdu

Artan döviz kuru nedeniyle Kilis'te kömür ve odun, geçen yıla oranla yüzde 30-50 oranında zamlı fiyatlarla satışa sunuluyor

Artan Döviz Kuru Kışlık Yakacakları Da Vurdu

Yaşam   A+a-

Kış aylarının yaklaşması ile vatandaşların kış hazırlıkları sürerken, kömür ve odun fiyatlarındaki artış vatandaşları üzdü. Kilis'te geçen yıla oranla kömür fiyatları, bu yıl yüzde 30-50 oranları arasında zamlı satışa sunuluyor. Kömürün tonu kalorisine göre 450 TL ile 650 TL arasında değişen fiyatlarla alıcı buluyor.
Mahrukatçılar, bu yılki zamlı fiyatların döviz kurundaki artıştan kaynaklandığını ifade etti. Yakacak fiyatlarının yüksek olmasından yakınan Kilisliler ise, "Kömür ve odun fiyatlarındaki artış sıkıntılı bir kış geçirmemize neden olacak. Maddi durumu yerinde olan kişiler, odun ve kömürün tonu ne kadar olursa olsun alacak gücü olmuyor. Çok sayıda fakir kişiye de devlet tarafından kömür veriliyor. Kömürü bordrolu çalışanlar almakta zorlanıyorlar. Zaten dar gelirliye devletin kömür vermesi, zenginin de para sorunu olmaması nedeniyle yine olan bordrolu çalışanlara oluyor" diye konuştu.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
bayram ilan-sag
dizelciler bayram ilan
bayram-reklam-sag
mahmut sirin
 
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar