Skip Navigation Links

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Romanya'yı Ziyareti

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz ve beraberindeki heyet ile birlikte Romanya-Türkiye Ticaret odasını ziyaret etti

GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Romanya'yı Ziyareti

Gündem   A+a-

Ziyarette Romanya-Türkiye Ticaret Odası Başkanı Tamer Atalay, oda çalışmaları ve Türkiye-Romanya arasındaki dostluğun tarihçesi hakkında bilgiler verdi. Romanya -Türkiye Ticaret Odası Başkanı Tamer Atalay, Romanya'daki Müslüman tatarları, 100 bin civarında şekelan bölgesindeki Oğuz Türkleri ile birlikte 700 bin civarında Türk yaşıyor. Türkiye'den buraya gelip yerleşen 30 bin iş adamı, Türkiye'den vatandaşımız yaşıyor. Bunların içerisinde Kilis, Adıyaman Gaziantep, Mardin, Malatya, Elazığ, Şanlıurfa, Trabzon, Çorum, Samsun Adana gibi Türkiye'nin çeşitli illerinden vatandaşımız var. Türk-Romen halkı yüz yıllardır dostluğu hiç bozulmamış biri birlerine karsı son derece saygılı iki milletiz, Türk yatırımcıların yaklaşık dolaylı ve dolaysız olarak Romanya ekonomisine her yıl 7 milyar dolar civarında katkı sunuyor. Burası bizim ikinci ana vatanımız kendimizi evimizde hissediyoruz. Romanya'ya ve Romen halkını seviyoruz, Burada kendi örf adetlerimizi kültürümüzü yaşatmak içinde etkinlikler yapıyoruz. GAP Gazeteciler Birliği Cemiyeti Yöneticilerini burada görmekten büyük mutluluk duyduk" diye konuştuk.
GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, "Romanya'da olmaktan mutluyuz buradaki temaslarımız sırasında sıcak ilgi gördük. Romanya'da önemli yatırım yapan Türk iş adamlarının böyle önemli misyon üslenmiş bir kuruluş olan Romanya-Türkiye Ticaret Odasını ziyaret etmekten mutlu olduk. Yapılan çalışmaları dinleyince gururlandık " diye konuştu.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
bayram ilan-sag
dizelciler bayram ilan
bayram-reklam-sag
mahmut sirin
 
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar