Skip Navigation Links

Mezitli Sahiline Kadın,Özgürlük Ve Barış Anıtı Yapıldı

Mersin'in merkez ilçe Mezitli Belediyesi tarafından ilçeye kadın,özgürlük ve barışı simgeleyen soyut anıt yapıldı

Mezitli Sahiline Kadın,Özgürlük Ve Barış Anıtı Yapıldı

Gündem   A+a-

Mezitli Belediyesi, Viranşehir sahilindeki Kerim Afşar Parkı'na 'Kadın', 'Özgürlük' ve 'Barış'ı simgeleyen ilçenin ilk soyut anıtının açılışını 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda yaptı. Anıt, doğusunda Mersin'in denizle bütünleşen manzarası, batısında ise Viranşehir sahilinin palmiyelerle özdeşleşen görüntüsüyle vatandaşlar tarafından kısa sürede ilgi odağı olmaya başladı. Sahile yürüyüş yapmak ve gezmek amacıyla gelen vatandaşlar, anıtın önünde fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmiyor.
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da eşi Sembol Tarhan ile birlikte yaptığı sahil yürüyüşünde, anıtın çevresinde bulunan vatandaşların yanına gelerek sohbet etti. Vatandaşların anıt hakkındaki görüşlerini alan Başkan Tarhan, gençlerin özçekim isteğini de geri çevirmedi. Anıtın çok ayrı bir anlam taşıdığını vurgulayan Tarhan, "Bir taraftan kadını simgelerken, diğer taraftan barışı simgeleyen ve bunun yanında güneşle bütünleşen bir anıt inşa ettik. Üçünü sentezlersek, 'Özgürlük' ve 'Barış' anıtı olarak nitelendirebiliriz. Böyle olmasını da özellikle istedik. Her zaman 'barış' ve 'özgürlük' adına mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.
Anıtın, ilçeye yapılan ilk soyut anıt olduğunu belirten Tarhan, "Dünyanın en güzel deniz manzarasına sahip olan Viranşehir sahilinden tüm dünyaya 'barış' ve 'özgürlük' mesajı veriyoruz. Anıtımızda bulunan ve denize bakan kadın profili ile kadınların 'barış' ve 'özgürlük' haykırışlarını dile getirdik. Mezitli'den kadınların 'barış' ve 'özgürlük' isyanlarını sembolize ettik" diye konuştu.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar