Skip Navigation Links

Akdeniz'de Park Ve Yeşil Alan Çalışmaları

Mersin'in merkez ilçe Akdeniz Belediyesi, park ve yeşil alan çalışmalarına devam ediyor

Akdeniz'de Park Ve Yeşil Alan Çalışmaları

Gündem   A+a-

Akdeniz Belediyesi yeni park ve yeşil alanların üretilmesi, mevcut park ve yeşil alanların yenilenmesine yönelik çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Çay Mahallesi Kaso mevkisinde yeni bir park yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Karacailyas Emek Mahallesinde bulunan okaliptüs koruluğunu da mesire alanı haline dönüştürdü ve her 2 parkı da halkın hizmetine sundu.
İlçe sınırları içerisinde halkın kullanabileceği yeşil alan miktarını arttırmak için yoğun çaba sarf eden Akdeniz Belediyesi, yeni park ve yeşil alan düzenlemeleri ile vatandaşların talep ve ihtiyacına cevap veriyor. Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, gerek yeni park ve yeşil alanların projelendirilmesi ve imalatı, gerekse kullanım ömrünü tamamlamış olan park ve yeşil alanların revizyonuna ilişkin çalışmalarına hız verdi. Fen İşleri Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan çalışmalarla Çay Mahallesi Kaso mevkisinde yeni yapılan park, açılış töreni ile mahalle sakinlerinin ve çocukların hizmetine sunuldu.
Açılış törenine Akdeniz Belediyesi Eş Başkanları Yüksel Mutlu ve Fazıl Türk'ün yanı sıra, HDP Mersin İl Eş Başkanı Selman Günbat, Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Yardımcıları Sebahat Gençtarih Cebe, Hakim Baykara, Bedrettin Gündeş, Belediye Meclis üyesi Ayşe Aydoğan, birim müdürleri ve mahalle sakinleri katıldı. Tören öncesinde mahalle sakinleriyle bir süre sohbet eden Yüksel Mutlu, özellikle kadınları açılışa davet etti. Açılış kurdelesini çocuklarla birlikte kesen Mutlu, park ve yeşil alanı mahalle sakini kadınlar ve çocuklara emanet etti. Akdeniz İlçesinin 57 mahallesinde yeni yeşil alanlar oluşturmak istediklerini de vurgulayan Mutlu, "Özellikle kent merkezinde plansız yapılaşma, halka yönelik sosyal alanların yetersizliği halkımıza yansıyor. Bu açıdan kent merkezindeki mahallelerimiz biraz daha şanssız durumda. Biz gerek kent merkezindeki bu sorunu aşmak ve gerekse civar mahallelerdeki park ve yeşil alan gibi sosyal donatı alanı eksikliklerini gidermek için gayret gösteriyoruz" şeklinde konuştu.
Öte yandan, Çay Mahallesi Kaso mevkisinde bulunan park bin metrekarelik bir yüzölçümüne sahip olup içerisinde çocuk oyun grubu, spor aletleri, oturma grupları ve 11 metre yüksekliğinde aydınlatma direkleri de bulunuyor. Parkın bir çok yerine ağaç dikimleri gerçekleştiren Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, aynı zamanda mevsimlik çiçekler ve çalı grubu bitkilerle de alanı renklendirmeyi hedefliyor.
Mutlu ve beraberindekiler daha sonra Karacailyas Emek Mahallesinde Deliçay yanında bulunan ve mesire alanı haline dönüştürülen okaliptüs koruluğunun açılış törenine katıldı. Korulukta bir süre incelemelerde bulunan Mutlu, Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkililerinden bilgi aldı. Toplam 4 bin metrekare alana sahip olan yeşil alan, vatandaşların piknik yapmasına olanak sağlayacak.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
bayram ilan-sag
dizelciler bayram ilan
bayram-reklam-sag
mahmut sirin
 
 
 HARİKA DAĞ MANZARASI İLE DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN ARAYINIZ
 
son gelişmeler
öne çıkanlar