Skip Navigation Links

Silifke'de 4.Köprü İçin Sondaj Çalışmalarına Başlandı

Silifkelilerin büyük bir heyecanla beklediği,Göksu Nehri üzerine yapılacak olan 4'üncü köprünün yapımı için sona yaklaşılıyor

Silifke'de 4.Köprü İçin Sondaj Çalışmalarına Başlandı

Gündem   A+a-

Camikebir, Bucaklı ve Gazi Mahallelerini birbirine bağlayacak olan köprünün zemin etüt sondaj çalışmalarına başlandı.
İlçe trafiğine çözüm olması beklenen köprü için Göksu Nehri'nin her iki yakasında da iş makineleri yoğun bir mesaiyle çalışıyor.
Silifke'de vatandaşların ulaşımını kolaylaştırmak ve şehre yeni bir vizyon kazandırmak için projeler üreten ve bunları bir bir hayata geçiren Silifke Belediyesi, ilçe halkına söz verdiği 4. Köprünün yapımı için sondaj çalışmalarının başladığını açıkladı.
4. Köprü için başlatılan sondaj çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut; "Mevcut tarihi Taş Köprü'nün 180 m batısında yapılması planlanan 4. Köprü Camikebir, Bucaklı ve Gazi Mahallelerini birbirine bağlayacak olup, 20 m genişliğinde ve yaklaşık 70 m uzunluğunda olacak. 4. köprü inşaatının proje ihalesi, belediyemizce yapılmış olup üç firma bu ihaleye katılmış ve ihaleyi Su Yapı Mühendislik ve Müşavirlik Anonim Şirketi üstlenmiştir. Firma en kısa sürede projesini tamamlayıp, daha sonra yapım ihale aşamasına geçilecektir. Şuanda 4. köprü için başlatılan sondaj çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, teknik personeller gece gündüz demeden burada çalışmalarını detaylı bir şekilde yürütmektedir. Tabi bizim hayalimiz bununla da sınırla değil. Göksu Nehri üzerinde çok daha büyük projeler yapmayı planlıyoruz. Kısa sürede bu projelerimizi de hayata geçireceğiz" diye konuştu.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar