Skip Navigation Links
Gumus-Suv

Silifke Belediyesi 88 Mahalleye Hizmet Götürüyor

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut,ilçenin 88 mahallesine eşit hizmet götürdüklerini söyledi.

Silifke Belediyesi 88 Mahalleye Hizmet Götürüyor

Gündem   A+a-

Silifke Belediye Başkanı Dr. Mustafa Turgut, ilçe merkezindeki mahallelere götürdükleri hizmetlerin aynısını Büyükşehir Yasası ile birlikte mahalle olarak ilçeye bağlanan köylere de götüreceklerini söyledi.
Turgut, mahalle gezilerine Nuru mahallesi ile devam etti. Muhtar ve mahalle sakinlerinden mahallenin sorunlarını dinledi. Turgut, "Birlikte ve beraber hareket edebildiğimiz takdirde başaramayacağımız hiçbir şey yok. Sizleri dinliyoruz ve sorunların ilk ağızdan tespit edilmesine önem veriyoruz. Mahalle mahalle gezerek, 88 mahallemize hizmet götürmenin gayreti içerisindeyiz. Eksikliklerimizi giderdiğimiz takdirde, çok daha büyük şeyler yapabileceğimize inanıyorum'' dedi.
Nuru Mahallesi kahvehanesinde vatandaşlarla bir araya gelen Turgut, "Birer mahalle olan ve ilçemize bağlanan köylerimiz artık bizim ayrılmaz bir parçamızdır. İlçemizde diğer mahallelerimize bu zamana kadar nasıl hizmet ettiysek, aynı şevk ve heyecanla ilçemize bağlanan mahallelerimizde de bu hizmetleri yapmaya devam edeceğiz. Silifke Belediyesi olarak Büyükşehir Yasası ile birlikte ilçemize bağlanan yeni mahallelerimizin gelişmesine önem veriyoruz. Nuru Mahallemizde sosyal ve coğrafi bakımdan önemli bir mahallemiz. Yaz aylarında nüfus artışı bir hayli yüksek. Belediye başkanı olarak bugün birim amirlerimizle birlikte mahallemizin sorunlarını yerinde inceledik ve gördük. Sizlerin sorun ve taleplerini dinledik. Bu sorunları ve talepleri not aldık. Kısa zamanda çalışmalara başlayacağız. Belediye başkanı olarak amirlerimizle mahalle ziyaretlerine devam edeceğiz. Vatandaşlarımızı ve mahalle muhtarlarımızın sorunlarını yerinde görmek çözüm yollarını vatandaşlarımızla birlikte tartışıp çözüme kavuşturmak için çalışacağız" diye konuştu.
Ziyarette vatandaşların mahalle aydınlatmaları, temizlik, çevre düzenlemesi ve birçok konularda görüşleri alındı.
Nuru Mahallesi Muhtarı Mustafa Şen ise, "Belediye Başkanımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Her zaman yanımızda oldu. Bize her daim bir telefon kadar yakın oldu. Mahallemizin sorunlarını ve taleplerini yerinde dinleyerek, sözde değil özde icraat yapıyor. Yollarımızın bakımı, genişletme ve çevre düzenleme çalışmaları konusunda gerekli çözümü kısa zamanda sağlayacaklarından eminiz. Hizmetlerinizde başarılarınızın devamını diliyorum" dedi.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Vatan Oto Tamir
son gelişmeler
öne çıkanlar