Skip Navigation Links
Gumus-Suv

Dörtyol Belediyesi Gök Bayraklara Büründü

Milliyetçi Hareket Partili Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Belediye Başkanlığı Hizmet Binasına Doğu Türkistan'a ait Gök Bayrağını astırdı.

Dörtyol Belediyesi Gök Bayraklara Büründü

Dörtyol   A+a-

Çin'in, Doğu Türkistan'daki halka uyguladığı zulmün en önemli nedeni halkın Müslüman olmasından dolayı komünist Çin, bölge üzerindeki hakimiyet ve sultasını kuvvetlendirmeye karşı en büyük engel olarak halkın İslami kimliğini görerek asimilasyon uyguluyor.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar TOKSOY, hizmet binasına astırdığı Gök Bayrak (Doğu Türkistan) ile yaşanan zulme, yıldırma, baskı ve asimile tutumuna karşı sessiz kalmadığını ifade ederek yapmış olduğu yazılı açıklamada şu görüşleri beyan etti: " Dünya Coğrafyasında akan kan ve zulme Doğu Türkistan'da yaşayan Soydaşlarımız, Müslüman kardeşlerimizi Halkı dininden vazgeçirmek için her türlü yıldırma ve baskı yöntemini kullanarak, Camiler yıkılması, toplu ibadetlerin yasaklandığı, Kuran kursların kapatıldığı ve bölgeye yerleştirilen Çinliler Müslümanları taciz etmek için her yolu deniyorlar. Okullarda dinsizlik propagandasının yapıldığı, Ayrıca bütün iletişim araçları vasıtasıyla insanların dinden soğutulmaları için yoğun çaba harcanıyor. Bu yaşanan zulme sessiz kalamazdık! Rabbim kardeşlerimizin yardımcıları olsun, bir an önce bu yaşananların bir an önce sonlanmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum." dedi.

Çin Halk Cumhuriyeti Anayasası'nın 36. maddesindeki ''Her Çin vatandaşı dinî inanç ve hürriyete sahiptir. Devlet normal vatandaşların dini faaliyetlerini korur'' ifadesi yer almaktadır.

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy, Ramazan etkinliklerinde tümünde Doğu Türkistan Bayrakları astırmayı ihmal etmiyor.

 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Vatan Oto Tamir
son gelişmeler
öne çıkanlar