Skip Navigation Links
Gumus-Suv

Dörtyol Belediye Personeli iftarda buluştu

Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar TOKSOY, Belediye personeli ile iftarda bir araya geldi. Personellerin aileleriyle birlikte yaklaşık

Dörtyol Belediye Personeli iftarda buluştu

Dörtyol   A+a-

800 kişinin katıldığı yemekte birlik ve beraberlik mesajı verildi.

                İftardan sonra kısa bir konuşma yapan Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar TOKSOY, "Bu mübarek ay, bu güzel feyz dolu günler, bizlere her yıl yeni bir can, yeni bir ruh olarak yeni bir heyecan ve ciddi sorumluluklar yükleyerek gelir... Bizleri eğiten bir mektep olur, bir okul olur şehri Ramazan…

Bu feyzle, rahmet mağfiret arınma yeni bir heyecan ve zahmet ve mihnetlere katlanmaktan geçer.

Hepimizin çok iyi bildiği gibi oruç ve ramazan ayı sosyal  barışı kardeşlik duygularını pekiştirmekte ve dostlukları aktarmaktadır.

Ramazanda sabır, tahammül, birlik ve beraberlik,  paylaşmak gibi hasretlerimizi değerlerimizi en güzel şekilde yaşıyor olmak keza oruç insana sabır ve tahammülü öğretiyor. Yaşam içerisinde zahmetle-rahmet, minnet ile nimet bir arada bulunur. Çoğu zaman nimetle, güzelliklere, sağlam dostluklara ve rahmete ulaşmanın yolu canlılık verir insana.

Türk ve Müslüman tefekkürü inancın bir gereği olarak duygu yüklü iftar sofralarını, sahur vakitlerini inancın, tefekkürün, samimiyetin, kucaklaşmanın dostluğun, dayanışmanın, paylaşmanın kısacası insan olmanın türk İslam düşüncesi içinde gönül köprüleri kurarız iftar sofralarında.

Bu düşünce ve tefekkür içinde ben Türk ve Müslüman’ım diyen herkes bu yüce değeri, her ramazanda daha farklı yaşar ve hazzını duyar.

Bu mübarek  ramazan ayı, sahurlar, iftarlar, paylaşımlar, birliktelikler Türk İslam düşüncesi içerisinde toplumcu bir sorumluluk duygusu ile sevinçlerimizi, kaderlerimizi, varlığımızı, yokluğumuzu, dayanışmamızı kucaklaşmamızı 1000 yıllık kardeşliğimizi pekiştirmek, merhametle mazluma adalet, mağdura çare, masuma ümit, kimsesize kimse olmak, dilek ve temennisi ile ve bu duygu ve düşünceler ile ramazan-ı şerifinizi kutlar, hayırlı akşamlar dileği ile saygı-sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum." dedi.

 

 

 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Vatan Oto Tamir
son gelişmeler
öne çıkanlar