Skip Navigation Links
Gumus-Suv

İskenderun'u aldık sıra Ankara'da..

Belediye Başkanı seçilmekle işin bitmediğini belirten Baykal, 'İskenderun'da değişim istiyorduk ve halkın desteği ile bu değişim sağlandı. Bu nedenle

Gündem   A+a-

Üç dönemdir Demokrat partili Belediye Başkanı Mete Aslan’dan sonra yeniden CHP’nin belediyeyi kazanmasının ardından CHP Genel Başkanı Deniz Baykal İskenderun belediyesini ziyaret ederek belediye başkanlığını kazanan Yusuf Civelek’i kutladı.
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Belediye binası önünde yaptığı konuşmasında, özellikle mayınlı arazilerin temizlenme konusuna değindi. Güneydoğu’da temizlenecek mayınlı arazilerin 50 yıllığına kiralanmasına bir anlam veremediğini belirterek, “Ülkede Bir facia yaşanıyor. 510 kilometrelik bir sınır boyu, 50 yıldır toprak ekilmemiş, en verimli halde olan toprağa GAP bölgesinden su götürme imkanı var. Biz koyduk, biz kaldıramıyoruz. Diyorlar, Topraklarında mayın olan bölgeyi hangi ülke başka ülkeye kaldırıyor. Toprağından vazgeçmezsin, Bizim sınır boyunda olan toprakları savunma için bu bölgeler çok önemli bölgede terör var, Orta doğuya yakın olan bu bölgeler gerginliklerin yaşandığı yerlerdir. Bu yerleri kendileri temizlemek yerine 50 yıllığına toprakları kiralayarak vermeleri hangi mantığa sığar” dedi.

Türkiye’nin güvenliği için niye paranı harcamıyorsun. Diyerek hükümete yüklenen Baykal,”Bu bir facia. Kanunu çıkarmak için çırpınıyorlar. Bakanlar kurulu kararır çıkardılar Danıştayda iptal oldu. Hukuku bay pas etmek için kanun çıkartıyorlar. Burnumuza pis kokular geliyor. Bunların arkasında kim bilir hangi pazarlıklar var. Pazarlığı yapılan şey sadece paramıdır. Bunları yakından takip ediyoruz” ifadeseni kullandı .
Belediye Başkanı seçilmekle işin bitmediğini belirten Baykal, “İskenderun’da değişim istiyorduk ve halkın desteği ile bu değişim sağlandı. Bu nedenle Belediye Başkanı Civelek’i kutluyorum. İskenderun halkına verdikleri destekten ötürü kutluyorum. Bu destek bizler için büyük bir sorumluluktur. Bu sorumluluğun üstesinden en iyi şekilde geleceğiz. Partimiz, teşkilatımızla birlikte çalışacağız. İnşallah Hatay’da da CHP kazanacaktır. Her yerde CHP’yi görmek ve hizmet etmek istiyoruz. Bize büyük bir sorumluluk verdi. Bu sorumluluk bizler için bir gururdur. Bundan sonraki çalışmalarla halkımızın güveninin kazanacağız. Bu sonucun alınmasından CHP ilçe teşkilatı, gençlik kolları ve kadın kollarının çok büyük bir katkısı olduğunu biliyorum. İskenderun’da belediye başkanlığını alarak bittimi. Bu başarı size yetmedimi, suzulğunuzu gidermedi,mi, Sizin gözünüz Ankarada, İskenderun’u aldık ama yetmez, Ankarayı da almak lazım. Zaten İskenderun’da büyük bir saltanatı yıktınız, türkiye’nin halinden kimse memnun değil, ekonomiden, ekonomik gitişattan, çifti esnaf sigortalı hayatından memnun değil, gençler iş bulabiliyormu, türkye kalkınabiliyorum, Fabrikalar kapanıyor. Türkiye küçülüyor. Sofradaki somun küçülüyor. Milli gelirden pay azalıyor. İnsanlar geleceğe kaygıyla bakıyor. Artık emekli olmakta hayal oldu. Dört fabrikadan biri kapanıyoru. Türkiye işsizlikte büyüyor, borç içiresindeyiz. Devlet, şirket, aile ve köylüler borç içerisinde, Memlekette yolsuzlukla mücadele yapılıyorumu?, deniz fenerinin geleği yapılabildimi, 15 aydır dosya bekledik. Sonra tercüme , ve dosyada eksik var dediler ve dosyayı altı ayda. Türkiye’de adalet varmı. Hukuk herkese eşit işliyormu, Durum adalet delik deşik, adalet kanışyor adalet perişan, Türkiye de kalkınma varmı, o da yok. Memlekette adalet yok, kalkınma yok iktidarda adalet ve kalkınma partisi var. Gereğini yapacağız. CHP Genel Başkanı deniz Başkal yaptığı konuşmasının ardından Belediye başkanlık makamını ziyaret etti. İskenderun belediye Başkanı Yusuf Civelekte Baykal’a ziyaretlerinden ötürü Plaket tkim etti. Düzenlenen ziyarete CHP Genel Başkanı Deniz başkal ile birlikte CHP Hatay milletvekilleri Fuat Çay, Aziz Yazar, Gökhan Durgun, çevre belde belediye başkanları, CHP Antakya Belediye Başkan adayı İriş Şentürk ve partililer katıldı.

 

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, dün özel uçakla Hatay’a geldi ve öncelikle 29 Mart yerel seçimlerinde büyük bir başarı göstererek, seçimi kazanan İskenderun Belediyesini ziyaret etti. Üç dönemdir Demokrat partili Belediye Başkanı Mete Aslan’dan sonra yeniden CHP’nin belediyeyi kazanmasının ardından Deniz Baykal İskenderun belediyesini ziyaret ederek belediye başkanlığını kazanan Yusuf Civelek’i kutladı. Baykal, Belediye binası önünde yaptığı konuşmada, özellikle mayınlı arazilerin temizlenme konusuna değinerek, Güneydoğuda temizlenecek mayınlı arazilerin 50 yıllığına kiralanmasına bir anlam veremediğini belirtti ve şöyle konuştu: “Ülkede Bir facia yaşanıyor. 510 kilometrelik bir sınır boyu, 50 yıldır toprak ekilmemiş, en verimli halde olan toprağa GAP bölgesinden su götürme imkanı var. Biz koyduk, biz kaldıramıyoruz diyorlar. Topraklarında mayın olan bölgeyi hangi ülke başka ülkeye kaldırtıyor? Toprağından vazgeçemezsin. Bizim sınır boyunda olan toprakları savunma için bu bölgeler çok önemli. Bölgede terör var, Ortadoğuya yakın olan bu bölgeler gerginliklerin yaşandığı yerlerdir. Bu yerleri kendileri temizlemek yerine 50 yıllığına toprakları kiralayarak vermeleri hangi mantığa sığar.”
BURNUMUZA PİS KOKULAR GELİYOR
“Türkiye’nin güvenliği için niye paranı harcamıyorsun” diyerek hükümete yüklenen Baykal, “Bu bir facia. Kanunu çıkarmak için çırpınıyorlar. Bakanlar Kurulu kararı çıkardılar, Danıştay’da iptal oldu. Hukuku bay pas etmek için kanun çıkartıyorlar. Burnumuza pis kokular geliyor. Bunların arkasında kim bilir hangi pazarlıklar var. Pazarlığı yapılan şey sadece para mıdır.Bunları yakından takip ediyoruz” diye konuştu.
BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLMEKLE İŞ BİTMİYOR
Belediye Başkanı seçilmekle işin bitmediğini belirten Baykal, sözlerini şöyle sürdürdü: “İskenderun’da değişim istiyorduk ve halkın desteği ile bu değişim sağlandı. Bu nedenle Belediye Başkanı Civeleği kutluyorum. İskenderun halkına verdikleri destekten ötürü kutluyorum. Bu destek bizler için büyük bir sorumluluktur. Bu sorumluluğun üstesinden en iyi şekilde geleceğiz. Partimiz, teşkilatımızla birlikte çalışacağız. İnşallah Hatay’da da CHP kazanacaktır. Her yerde CHP’yi görmek ve hizmet etmek istiyoruz. Bize büyük bir sorumluluk verdi. Bu sorumluluk bizler için bir gururdur. Bundan sonraki çalışmalarla halkımızın güveninin kazanacağız. Bu sonucun alınmasından CHP ilçe teşkilatı, gençlik kolları ve kadın kollarının çok büyük bir katkısı olduğunu biliyorum. İskenderun’da büyük bir saltanatı yıktınız, Türkiye’nin halinden kimse memnun değil, ekonomiden, ekonomik gidişattan, çifti esnaf sigortalı hayatından memnun değil, gençler iş bulabiliyor mu?, Türkiye kalkınabiliyor mu? Fabrikalar kapanıyor. Türkiye küçülüyor. Sofradaki somun küçülüyor. Milli gelirden pay azalıyor. İnsanlar geleceğe kaygıyla bakıyor. Artık emekli olmakta hayal oldu. Dört fabrikadan biri kapanıyor. Türkiye işsizlikte büyüyor, borç içerisindeyiz. Devlet, şirket, aile ve köylüler borç içerisinde, Memlekette yolsuzlukla mücadele yapılıyor mu?, deniz fenerinin gereği yapılabildi mi?, 15 aydır dosya bekledik. Sonra tercüme ve dosyada eksik var dediler ve dosyayı altı ayda bitiremediler. Türkiye’de adalet var mı? Hukuk herkese eşit işliyor mu? Durum adalet delik deşik, adalet kanıyor adalet perişan, Türkiye de kalkınma var mı, o da yok. Memlekette adalet yok, kalkınma yok, iktidarda Adalet ve Kalkınma Partisi var. Gereğini yapacağız.”
HARBİYE BELEDİYESİNİ DE ZİYARET ETTİ
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal konuşmasının ardından Belediye başkanlık makamını ziyaret etti. İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek’te Baykal’a ziyaretlerinden ötürü plaket takdim etti. Düzenlenen ziyarete CHP Genel Başkanı Baykal ile birlikte CHP Hatay Milletvekilleri Fuat Çay, Aziz Yazar, Gökhan Durgun, çevre belde belediye başkanları, CHP Antakya Belediye Başkan adayı İriş Şentürk ve partililer katıldı. Baykal, ardından Antakya’ya geçerek Harbiye Belediye Başkanı Hikmet Karaali’yi ziyaret etti ve yeniden seçilmesinden ötürü tebrik etti. Baykal son olarak Antakya’da Meclis Kültür Sanat Merkezi’ndeki partisinin düzenlediği toplantıya katıldı ve gece geç saatlerde ilimizden ayrıldı.
 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
bastug ailesi
bastug ailesi
son gelişmeler
öne çıkanlar