Skip Navigation Links
Gumus-Suv

Çam Kese Böceğine Son!

Mersin Silifke'de Ormanları korumak üzere 'çam kese böceği' zararlısıyla mücadele başlattı.

Çam Kese Böceğine Son!Foto
Galeri

Mersin   A+a-

MERSİN (İHA) ? Mersin'in Silifke Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçe sınırları içerisindeki ormanları korumak üzere "çam kese böceği" zararlısıyla mücadele başlattı.
Orman yangınlarına göre 5 kat daha zararlı olan "çam kese böceği"ne karşı ormanları kurtarmak üzere yürütülen mücadelede Silifke Belediyesi özel bir ekip oluşturdu. 10 kişiden oluşan ekip, ellerinde bulunan sırıkların ucuna takılmış aparatlarla çamlarda bulunan kese içerisindeki böcek dolu torbaları kesiyorlar. Sırıkların yetişmediği yerlerde ise itfaiyenin merdiveninden yararlanılıyor. Kesilen dallar yakılarak imha ediliyor.
Silifke Belediyesi Garaj Amiri Mustafa Güler, birçok ağacın bu böcekler yüzünden kurumak üzere olduğunu belirterek, "Çam ormanlarımızın ve özellikle yeniden ağaçlandırılmış genç ormanlarımızın bu böcekler yüzünden yok olmasına göz yumamayız. Silifke Belediyesi olarak özellikle şehir merkezimizde bulunan çamlık mesire alanımızda bu mücadele çalışmasına başladık. Bu mesire alanı halkımızın hem piknik yaptığı hem de oturup çayını rahatça yudumladığı nezih bir mekan. İlçemiz sınırları içerisinde bu mücadele çalışmalarını sık sık sürdürerek, ormanlarımızı en iyi şekilde koruyacağız. Ayrıca çam kese böceği ile mücadele etmemiz ekolojik dengenin korunması adına kaçınılmaz bir durum" dedi.

Çam Kese Böceğine Son! foto galeriyi gezinmek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Vatan Oto Tamir
son gelişmeler
öne çıkanlar