Skip Navigation Links
Gumus-Suv

Mersin'de Lokomopüf Oyununa Miniklerden Yoğun İlgi

Mersin Büyükşehir Belediye Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen 2014-2015 sezonunun çocuk oyunu

Mersin'de Lokomopüf Oyununa Miniklerden Yoğun İlgiFoto
Galeri

Mersin   A+a-

Mersin Büyükşehir Belediye Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından sahnelenen 2014-2015 sezonunun çocuk oyunu 'LOKOMOPÜF', minik öğrencilerden yoğun ilgi görüyor.
Kongre ve Sergi Sarayı'nda pazar günleri saat 13.00'te ücretsiz olarak sergilenmeye devam eden 'LOKOMOPÜF' oyunu, bu sezon ilk defa okullardan gelen talep üzerine, minik öğrencilere hafta içi ayrı seans olarak sahnelendi. Oyunu Gazipaşa, Fatih, Adanalıoğlu, Salim Güven, İbrahim Rencüzoğulları, Karacailyas İlköğretim Okulları ve Keloğlan Anaokulu öğrencileri büyük bir ilgiyle izledi. Oyun öncesi çocuklara eğlenceli ve komik anlar yaşatan Şehir Tiyatrosu oyuncuları, küçük seyircilerden bol bol alkış aldı.
Minik öğrencilerin ilgiyle izlediği oyunun sonunda Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür İşlerinden Sorumlu Başkan Danışmanı Aşkın Günay, öğrencilerin coşkusuna ortak oldu. Tiyatronun çok keyifli bir sanat olduğunu ifade eden Günay, "Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile yaptığımız görüşmeler doğrultusunda, sizleri burada tiyatro sanatıyla tanıştırmayı hedefledik. Bu tür oyunlarımızı Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okullar için devamlı olarak sergilemeye devam edeceğiz. İnşallah ileride sizleri tiyatro sanatçılarımızla da buluşturacağız" dedi.

Mersin'de Lokomopüf Oyununa Miniklerden Yoğun İlgi foto galeriyi gezinmek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Vatan Oto Tamir
son gelişmeler
öne çıkanlar