Skip Navigation Links

“Atık su parası ödenmeyecek”

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, HATSU Olağanüstü Toplantısı’nda alınan ve Arsuzlular’ı da yakından ilgilendiren bir kararı açıkladı

“Atık su parası ödenmeyecek”

Arsuz   A+a-

Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU) olağanüstü toplantıda altyapısı olmayan ilçeleri ilgilendiren önemli bir karara imza attı. Toplantıda, Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’nın girişimi ve yoğun çalışmalarının yanı sıra, diğer ilçe belediye başkanlarının da destek verdiği önergenin kabul edilmesiyle altyapısı olmadığı halde, su abonelerinin faturalarına yansıtılan atık su bedelinin alınmaması kararlaştırıldı. Ayrıca, vidanjörler tarafından çekilen atık sulara ücret ödeyen vatandaşların mağduriyetini gidermek için de vidanjör fiyatları 84 liradan, 30 liraya düşürüldü.  Bu kararla birlikte, Hatay’da altyapısı olmayan tek ilçe olan Arsuz’da su faturalarında bulunan atık su bedeli artık tahsil edilmeyecek.

“Önceliğimiz halka hizmet”

HATSU’nun Arsuz’da Madenli Hizmet Binası’nda yapılanmasını tamamlamasının ve su sayaçlarını okumaya başlamasının ardından faturalara yansıtılan atık su bedeli ile ilgili halkın tepkilerini HATSU meclisine taşıyan Başkan Nazım Culha, yapılan değerlendirmelerin ardından Arsuz Halkı’ndan atık su bedeli alınmamasına karar verildiğini açıkladı.

Halkın lehine bir karar alınmasından dolayı mutlu olduğunu ifade eden Başkan Nazım Culha, “İlçemizde altyapı olmamasına rağmen, endeks okumalarında atık su bedellerinin faturalara yansıması ve dolaylı olarak fiyatların yükselmesi vatandaşların yoğun tepkisine neden oldu. Biz de sorunu HATSU Meclisi’nde dile getirdik. Sorunun HATSU Olağanüstü Toplantısı’nda çözüme kavuşturulmasından ve halkımızın mağduriyetinin giderilmesinden dolayı mutluyuz. Ayrıca, ilk faturada alınan atık su bedelleri önümüzdeki ayki faturalarda da mahsup edilecek” şeklinde konuştu.

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
 
 
 
son gelişmeler
öne çıkanlar