Skip Navigation Links
Gumus-Suv

Şehidimizi toprağa verdik..

Şırnak'ta görevli 6 aylık Uzman Onbaşı Kürşat Can'ın cenazesi düzenlenen askeri törenle toprağa verildi..

Gündem   A+a-

         Şırnak’ta görevli 6 aylık Uzman Onbaşı Kürşat Can’ın cenazesi düzenlenen askeri törenle toprağa verildi. Kaptan Mehmet Paşa Camindeki öğlen namazı sonrasındaki şehit cenazesine Ak Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Askeri ve sivil erkan, İskenderun Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, İskenderun ve Antakya Belediye Başkanları, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Şerefettin Canda, şehidin ailesi, yakınları ile kalabalık vatandaş topluluğu katıldı. Cenaze namazı öncesinde şehit Onbaşı Kürşat Can’ın biyografisi okundu. Şehidin kardeşi Tolga Can boynunda ağabeyinin künyesi, üzerinde Ay Yıldız bulunan ve “Canım Abim” yazılı kırmızı tişörtüyle dikkat çekti.
Şehit cenazesini kıldıran Hatay İl Müftü Yardımcısı Fırat Kahraman, bir milletin inançları doğrultusunda namusuyla, şerefiyle, haysiyetiyle rahat bir şekilde yaşayabilmesi için özgürlüğünü elde etmiş kutsal vatan toprakları lazım olduğunu belirterek “Bu yüzü millet bunun şuurunda, bilincindedir. Devletimizin ve milletimizin bekası için genç yaşta hayatını feda eden şehidim ruhun şad olsun. Şehidim bilesin ki, 70 milyonun her biri senin gibi seve seve gözünü kırpmadan bu kutsal vatan toprakları için feda edebilecek şuur ve bilinçtedir. Cenabı haktan niyaz ediyoruz ki, düşmanlarımız ve eli kanlı terör örgütü bu gerçeği, bu hakikati bilerek artık melun emellerini gerçekleştirmekten vazgeçin” dedi.

ŞEHİDE ALKIŞLI VEDA
Cenazesi sonrasında askerler tarafından omuzlarda taşınan şehit cenazesi geçtiği noktalarda kadın erkek çok sayıda vatandaş tarafından alkışlandı. Camiden alınıp Şehit Pamir Caddesinde askerler tarafından omuzlarda taşınan Şehit Kürşat Can’ın naşının gerisinde Askeri ve sivil erkan, şehidin babası Ebubekir Can, kardeşi Tolga Can ile birlikte annesi Serpil Can vatandaşlarla birlikte yürüdü. Teröre lanet edilen vatandaşlar “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganlarıyla yürüdü.
Şehidin naşının cenaze aracına bindirilmesi sırasında baba Ebubekir Can, şehidin kardeşi Tolga, anne Serpil Can bir arada bekledi. Anne Serpil Can “Canım benim, Canım yavrum” dedi.
Şehit Onbaşı Kürşat Can’ın cenazesi İskenderun Karaağaç Asri Mezarlığındaki şehitlikte toprağa verildi.
 

Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Vatan Oto Tamir
son gelişmeler
öne çıkanlar