Skip Navigation Links

Mersin'de Öğrencilere 100 Tonluk C Vitamini

Hem çiftçiye destek olmak hem de öğrencilerin vitamin almalarını sağlamak amacıyla

Mersin'de Öğrencilere 100 Tonluk C Vitamini

Ekonomi   A+a-

Mersin Büyükşehir Belediyesi, hem çiftçiye destek olmak hem de öğrencilerin vitamin almalarını sağlamak amacıyla Mersin merkez ve 4 ilçedeki okullarda 50 bin öğrenciye 100 ton portakal dağıttı.
Mersin Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından 'Üreticilerimiz mağdur olmayacak, öğrencilerimiz vitamine doyacak' sloganıyla bir organizasyon gerçekleştirdi. Mersin'de yaşanan don olayından etkilenen Çukurovalı çiftçilere destek olmak için 100 ton portakal satın alan Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Mersin merkezde 19, Tarsus'ta 9 okul ile Mut, Gülnar ve Çamlıyayla'daki tüm okullarda 50 bin öğrenciye dağıttı.
Projenin amacı hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Celal Taş, hedeflerinin, çiftçiye destek olmanın yanı sıra çocuklara narenciyenin insan sağlığı açısından önemini aşılamak ve öğrencilerin daha çok C vitamini tüketmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Taş, "Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin Kocamaz, daha önce Valiliğimiz İl Koordinasyon Kurulu'nun 19 Ocak 2015 tarihinde almış olduğu karar gereği, üreticinin dalda kalan narenciyelerini değerlendirmek, üreticiye destek olmak ve bunun yanında öğrencilerimizin de bir şekilde vitamin almasını sağlamak adına, bu projeyi başlattı. Proje kapsamında Mersin merkezde 19 okulda, Tarsus'ta 9 okulda, Mut, Gülnar ve Çamlıyayla'nın tüm okullarında yaklaşık 50 bin öğrenciye, 100 ton civarında narenciye dağıttık" dedi.
Projenin, alım gücü düşük öğrencilerin ağırlıkta olduğu okullarda uygulandığını ve alınan portakalların tamamının dağıtıldığını ifade eden Taş, "Bugün burada projemizin son günündeyiz ve son okulundayız. Bu son okul ile birlikte 100 ton narenciyemizi öğrencilerimizle paylaşmış bulunuyoruz. Bölgemizde yaşanan don olayı nedeniyle üreticilerimizin mallarının bir kısmı ellerinde kalmıştı. İşte bu projemizi hem üreticilerimizi desteklemek hem de maddi durumu iyi olmayan ailelerimizin bulunduğu okullardaki çocuklarımız narenciyeden, C vitamininden nasiplensinler ve biraz daha sağlıklı olsunlar düşüncesiyle gerçekleştirdik" diye konuştu.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
öne çıkanlar