Skip Navigation Links

Hatay’ın İlk Kadın Vekili Olmak İçin Aday Oldum

Ak Parti’den Hatay Milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Mustafa Kemal Üniversitesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doçent Dr. Tülin Durgun

Hatay’ın İlk Kadın Vekili Olmak İçin Aday OldumWeb
TV

Politika   A+a-

İskenderun Gazetecileri Cemiyetine (İGC) ziyarette bulundu. İGC Başkanı Şehmus Aslan ve yönetimi tarafından kapıda karşılanan Doç. Dr. Tülin Durgun: “Hekimiz. İnsanı çok iyi biliyoruz. Halkın neler isteyebileceğini çok iyi algılıya biliyoruz. İstifama verdim.  Hatay’ın ilk kadın vekili olmak için adayım” dedi.

Etnik Ayrıştırmalara Kesinlikle Karşıyım

Bir kadın vekil olarak Hatay’ı parlamentoda en iyi şekilde temsil etmek istediğini belirten Yetim; “istifamı verdim. Aynı zamanda Ak Parti’de il yönetim kurulundaydım. İl Başkan yardımcılığı, Halkla İlişkiler Başkanlığı ve İskenderun koordinatörlüğü yaptım. Her iki görevimden de ayrıldım. Milletvekili aday adayı olarak yola çıktık. Bir kadın vekil olarak Hatay’ı parlamentoda en iyi şekilde temsil etmek istiyorum. Yola çıkışımızda ki amaç tamamen barışçıl, toparlayıcı, sloganımız ise birlikte başaracağız. Özellikle Alevi, Kürt, Sünni ayırt etmeksizin etnik ayrıştırmalara kesinlikle karşıyım. Bu ülke ayrı değil bit bütündür” dedi.

Hatay’da Şehirleşme Sıkıntısı Var, Arka Planda Ekibim Çalışıyor

Hatay’da şehirleşme konusunda ciddi sıkıntılar olduğunu dile getiren Yetim: “Hatay’da ciddi anlamda bir sıkıntı var. Diğer şehirlere göre şehircilik yönünden zayıfız. Kayseri’den, Ankara’dan buraya geldiğimiz zaman eksikliklerimizi fark edebiliyoruz. İnşallah bu sorunları birlikten kuvvet doğar düşüncesiyle başaracağımıza inanıyorum. Arka planda çalışan bir ekibim var. Ziraat ve Tıp fakültesinden birçok doçent ile profesör arkadaşlarımız var. Hatay için düşünüyor çeşitli projeler üretiyorlar” diye konuştu.

Akademisyenler ve Kanaat Önderleri Bir Arada Olacak

Ak Parti’nin yeni vizyonunda akademisyenler ve kanaat önderleri ile bir arada olacağını kaydeden Yetim: “bence çok akıllıca. Kanaat önderleri toplumun dilini çok iyi anlar. Akademisyenlerde bu dilin nasıl kullanılacağını onlara öğretir. Bu şekilde 2 harmanlama metoduyla halkımıza en iyi şekilde hizmet ederiz diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Göğüs Cerrahisiyim, Adamın Ciğerini Okurum!

Türkiye’de siyaset arenasında hekim isimlerinin çoğaldığının sorulması üzerine hekimlerin halk ile bire bir olduğunu ve bu durumun hekimleri siyasete yöneltebileceğini ifade eden Yetim, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Biz hekimiz, insanı çok iyi biliyoruz. Özellikle kendi açımdan söyleyeyim ben göğüs cerrahisiyim. Hani derler ya adamın ciğerini okur diye o yüzden insanı çok iyi biliyoruz. İnsanların bizden neler isteyebileceğini çok ayrıntılı bir şekilde biliyoruz. Ayrıca biz hekimlerin bir avantajı da halk bize geliyor. Hekim olduğumuz için onların işini çok daha kolay çözebiliyoruz. Dertlerini de dinliyoruz. Bu dertlere çözüm bulma konusunda bir şeyler yapa bileceğimizi düşünüyorum. Bizler psikiyatri dersleri görüyoruz o yüzden insanın duruşundan, bakışından ne demek istediğini çok iyi biliyoruz. Halkı anladığımız içinde halka hizmet için varız diyoruz.”

Hatay’ın İlk Kadın Vekili Olmak İçin Aday Oldum videosunu izlemek için tıklayın.
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar