Skip Navigation Links

Sivil Toplum Örgütleri Bizim İçin Çok Önemli

CHP Hatay Milletvekili aday adayı Mustafa Kamil Turan ve çalışma arkadaşları EĞİTİMSEN İskenderun Şubesini ziyaret ederek

Politika   A+a-

Şube Başkanı Mustafa Ünsal ve yöneticileri ile bir araya geldiler.

Mustafa Kamil Turan sözlerine kendilerini kabul ettikleri için teşekkür ederek başladı. “Toplumsal barışın bozulmaya başlamasından endişe duyduğumuz şu dönemde toplumsal barışın mimarları olarak gördüğümüz sivil toplum örgütleri bizler için farklı bir önem arz etmektedir. Bundan dolayı aday adaylığı sürecimizde sivil toplum örgütlerini ziyaret ederek, sıkıntılarını ve beklentilerini dinleyerek kendilerine moral vermeye gayret ediyoruz “ dedi.

Şube Başkanı Mustafa Ünsal aday adayı Mustafa Kamil Turan ve beraberindeki çalışma arkadaşlarına eğitim camiasının büyük bir baskı altında olduğunu sendikalarının çok zor şartlar altında görevlerini yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi.

 

Yöneticilerin sorularını cevaplayan Hatay Milletvekili aday adayı Mustafa Kamil Turan “atanamamış polis ya da din görevlisi yok ancak atama bekleyen binlerce öğretmen var. Eğitim demokrasinin de, toplumsal kalkınmanın da her şeyin temelidir” dedi. Milli Eğitim Bakanlarının eğitimci olmadığını eğitimin içinden gelmeyen siyasilerin sivil toplum örgütlerini de dışlamaları halinde eğitim sorunlarına çözüm bulamayacaklarını söyledi. Demokrasinin gelişmesi için toplumsal muhalefetin şart olduğunu ancak muhalefet denildiğinde sadece siyasi partilerin yeterli olmayacağını, asıl sivil toplum örgütlerinin toplumsal muhalefette öncü olmaları gerektiğini, CHP’nin her zaman sivil toplum örgütleri ile iç içe olduğunu da sözlerine ekledi. Halktan ve sivil toplum örgütlerinden kopuk birisi olmadığını seçilmesi halinde ulaşılabilir bir Milletvekili olacağını ve sivil toplum örgütleri ile de birlikte çalışmak arzusunda olduğunu dile getirdi.

 

EĞİTİMSEN Şube Başkanı Mustafa Ünsal CHP Hatay Milletvekili aday adayı Mustafa Kamil Turan’a çalışmalarında başarılar dilediler.

 

 


 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
Gozde Bolat
Narin Restaurant 
son gelişmeler
öne çıkanlar