Skip Navigation Links

Kesintisiz elektrik kullanma hakkınız var!..

Hatay'ın genelinde sık sık meydana gelen elektrik kesintileri münasebetiyle Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha

Arsuz   A+a-

vatandaşları bilgilendirme amacıyla bir mesaj yayınladı.Mesaj aynen şöyle:

    “Sevgili Arsuz Halkı ;

    Yaz boyunca yaşadığımız elektrik kesintileri daha da can sıkıcı bir hal aldı. Özellikle bazı çevrelerde elektrik kesintisinin nedeni belediyeymiş gibi lanse ediliyor. Elektrik konusu tamamen bizim yetkimizin ve sorumluluk alanımızın dışındadır. Böyle olmasına rağmen, sorumluluk alanımızda olmayan başka konularda olduğu gibi bu konuyla da her düzeyde ilgileniyoruz.

    TEDAŞ özelleştirildi; elektrik ve onunla ilgili yatırım ve tasarruflar tamamen Enerjisa denetiminde. Buna rağmen elektrik kesintileri ile ilgili sayısız girişimde bulunduk. Sorunun kökten çözümü için geniş kapsamlı bir plan hazırladık ve bunu başta Enerjisa olmak üzere tüm kurumlara sunduk. Ayrıca her kesinti anında Enerjisa görevlileriyle bağlantı kurup kesintilerin giderilmesi için belediyenin tüm olanaklarından(araç, personel vs.) yararlanabileceklerini söyledik. Buna rağmen sorun çözülmüyor ya da çözülemiyor.

    Sevgili Arsuz Halkı;

    Nasıl ki; Enerjisa bir fatura bile ödemediğinizde gelip elektriğinizi kesmeyi kendinde hak olarak görüyorsa, sizin de kesintisiz elektrik kullanma hakkınız var. Belediye ve Arsuz Halkı bir bütündür. Her soruna karşı birlikte mücadele etmeliyiz. Sorunun kaynağı tamamen Enerjisa'dır. Biz tüm olanaklarımızla mücadele ediyoruz. Lütfen, siz de kendi gücünüzü ve bütün yasal haklarınızı kullanın. Enerjisa'dan kesintisiz elektrik talep edin.”

 

 

Nazım Culha

Arsuz Belediye Başkanı

 
 
Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Bu içeriğe ilk siz yorum yapın!
son gelişmeler
gazete manşetleri
öne çıkanlar