Skip Navigation Links

HATSU SU VERİYOR TEDAŞ ELEKTRİĞİ KESİYOR

Hatay Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), TEDAŞ ile 30 Mart öncesi ve sonrası çıkan elektrik borçları ile ilgili bir toplantı yapıldığı

Gündem   A+a-

 

     Genel Müdürlük, toplantıyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, TEDAŞ’ın toplantıda 30 Mart 2014 tarihinden önceki borçların kısa sürede ödenmesi konusunu gündeme getirdiğini belirtti. HATSU Genel Müdürlüğü’nün 30 Mart 2014 tarihinden önceki borçları mahkemeye taşıdığını hatırlatan idare, mahkeme sonuçlanmadan TEDAŞ’a herhangi bir ödeme yapılmayacağını ve mahkemede olan bir konunun üzerinde bir çalışma yapmayacaklarını TEDAŞ yetkililerine de ifade ettiklerini açıklandı.

   HATSU, 30 Mart 2014 tarihinden sonraki elektrik faturalarının yapılandırılarak ödenmesi konusunda ortak bir komisyonun görevlendirildiğini belirterek, TEDAŞ’ın 30 Mart öncesi kesilen faturaların ödemeleri konusunu HATSU’ya dayattığını ve TEDAŞ’ın borcu bulunan su kuyularındaki elektriklerin kesileceği yönünde ihtarlarını tekrarladığını açıkladı.

    TEDAŞ’ın mahkeme kararını beklemeden su kuyularındaki elektrikleri kesmesi halinde hemen hemen bütün ilçelerde vatandaşların mağdur olacağını ve Hataylıların susuz kalacağını belirten HATSU, bu konuda mahkeme kararının beklenmesi gerektiğini ve TEDAŞ’ın halkı mağdur etmemesinin daha doğru olacağını bildirdi.

    Birçok ilçe belediyesinden yıllardır tahsil edilmeyen milyonlarca TL borcun HATSU’ya devredilmesiyle acilen tahsil edilmeye çalışılmasına bir anlam veremediklerini belirten genel müdürlük, 30 Mart öncesi elektrik borçlarıyla ilgili mahkeme kararını bekleyeceklerini duyurdu.

 

 


Adınız
:
Mail
:
Mesajınız
:
Toplam (1) adet yorum var.
şeref perton 9 Temmuz 2015 Perşembe
hatsu nunda tedaşında canı cehenneme hayatımızı cehenneme çevirdiler bi de utanmadan yaptıkları iyi işleri anlatıyolar sağda solda ne iş yaptıarsa
son gelişmeler
öne çıkanlar